SLÁVISTICKÝ POZEMNÍ HOKEJ I V HALE OPĚT SUVERÉNNÍ

Možná, že se může někomu zdát „landka“ neboli sport „hrbatých“ (podle sklonu nad zahnutými hokejkami)  bezvýznamným, i když jsou země, kde patří mezi sporty špičkové a masově sledované. Ale nás, jako slávisty z nejvěrnějších, musí hřát u srdce, že slávističtí pozemkáři už po dlouhá desetiletí šíří slávu Slavie, a to v obou kategoriích – mezi muži i ženami.

Zavítáte-li někdy do jejich areálu mezi tréninkovými hřišti fotbalu a atletickým stadiónem, narazíte na partu, která nadmíru miluje svůj sport a s ním i Slavii! Na konci cesty je budova, která zahrnuje šatnu i příjemné prostory občerstvení, na něž navazuje Klub Mirka Huptycha, který je pojmenován po dlouholetém prezidentovi celé SK SLAVIA, ale i významném činovníkovi oddílu pozemního hokeje!

Pozemní hokej je u nás trochu zvláštní – sezóna se totiž skládá ze zimní, halové části a z části probíhající v obyčejném cyklu podzim-jaro. Přitom obě extraligy jsou si významově rovnocenné, a tak má každý oddíl možnost získat až čtyři tituly ročně – dva v kategorii mužů a dva v kategorii žen. Teoreticky! Protože případy, kdy Slavii některý z titulů unikne, jsou spíše vzácnou výjimkou!

Přitom to vždy není  zcela jednoduché, po dlouhodobé soutěži následuje play-off (semifinále a finále). Ovšem bez naděje na opravu, o všem rozhoduje vždy jediný zápas! Podobně tomu bylo i letos v halové sezóně 2014/15:

Slavia vyhrála dlouhodobou soutěž mužů i žen s obrovským náskokem. Finále, které se odehrávalo druhý lednový víkend, tak přineslo i suverénní výhry žen, u mužů však průběh možná trochu zabrnkal na nervy. Ale i muži Slavie oba nejdůležitější zápasy sezóny nakonec dotáhli do úspěšného konce a i letošní zima tak přinesla zasloužené double!

UPŘÍMNĚ BLAHOPŘEJEME A DĚKUJEME!

Dobi