Slávistickým večerem projde historie

Program Slávistického večera najdete na konci článku!

Dlouhá je historie červenobílé kopané. Za tu dobu prošly týmem stovky fotbalistů a nepochybně skoro každý z nás si našel v bohaté plejádě slávistických hráčů svého oblíbence. Řada z těchto hrdinů již nastupuje jen v nebeských zápasech, ale pozemský tým je stále velmi silný!

Přesvědčit se o tom budeme moci již 10. února 2012 na 2. Slávistickém večeru, kde přislíbili účast bývalí českoslovenští reprezentanti Janové Andrejkovič, Lála a Mareš, Dušan Herda, Vladislav „Niki“ Lauda či Ivo Lubas. Měli bychom se potkat s mužem, jehož zdobil vytříbený čich na góly Robertem Segműllerem či Jiřím Nedvídkem, elegantním záložníkem a příkladem klubové věrnosti. Gratulace k významným životním jubileím nemine dva hráče z 50. let: Josefa Forejta, který letos oslaví devadesátiny i čerstvého osmdesátníka Josefa Moravce a samozřejmě internacionála Iva Knoflíčka. Tohoto rychlonohého útočníka zkouší stihnout stoper s padesátkou na dresu.

Slávistická historie je protkána ziskem řady trofejí z domácích soutěží. Když ale 11. září 1938 zvedl v Budapešti po finálové výhře nad Ferencvárosem kapitán sešívaných Ferdinand Daučík nad hlavu Středoevropský pohár, málokdo tehdy tušil, že půjde o dodnes nepřekonaný největší mezinárodní úspěch Slavie. Ve své vrcholné předválečné éře byl Středoevropský pohár nesmírně atraktivní soutěží, kterou i UEFA pokládá za předchůdce Poháru mistrů evropských zemí, resp. Ligy mistrů. Je proto nanejvýš logické, aby tato trofej byla ústředním exponátem budoucí síně slávy fotbalové Slavie. Vzhledem k putovnímu charakteru trofeje a historickým zvratům není dnes pohár k dispozici. O záměru na pořízení jeho repliky a s tím souvisejícím vyhlášením veřejné sbírky se více dozvíte na 2. Slávistickém večeru 10. února 2012 v Iris Congress Hotelu v pražském Edenu.

Vstupenky jsou k dispozici v sekretariátech Fanklubu a Odboru přátel na stadionu v Edenu nebo na internetových stránkách http://vstupenky.synottiparena.cz.

 

 

2. Slávistický večer

10. února 2012

Iris Congress Hotel, Praha-Eden

motto: „Sešívaní drží spolu“

*   *   *

PROGRAM


19:00

Otevření bran sálu

20:00

Zahajovací fanfára

Úvodní slovo představitelů Odboru přátel a Fanklubu

Blahopřání bývalým hráčům k významným životním jubileím

20:15

Standa Procházka a píseň Věčná Slávie

20:20

„Sázka na mladé“ – Taneční a sportovní klub Silueta Praha sportovní klub Silueta Praha

20:30

Hudba k tanci a poslechu, Dance Band Plzeň

20:50

Informace o přípravě oslav 100. výročí narození Pepiho Bicana Informace o vyhlášení veřejné sbírky na pořízení repliky Středoevropského poháru do Síně slávy SKS

21:05

Hudba k tanci a poslechu, Dance Band Plzeň

21:35

Vokální kvintet Hlasoplet

 22:00

Vyvrcholení slávistické vědomostní soutěže o ceny

22:25

Hudba k tanci a poslechu, Dance Band Plzeň

22:50

Fandíme všichni aneb přehlídka typů slávistických příznivců

23:05

Vokální kvintet Hlasoplet

23:30

Benefiční dražba slávistického retro dresu Martina Hurky z loňského derby na Letné (výtěžek bude poskytnut občanskému sdružení DONOR ve prospěch Transplantační jednotky Kliniky dětské hematologie a onkologie FN v Motole)

23:45

Hudba k tanci a poslechu, Dance Band Plzeň

00:05

Půlnoční překvapení s MC Pecou

Děkovačka

Hudba k tanci a poslechu, Dance Band Plzeň

 01:30

Konec akce

Slávistický večer střídavě uvádějí Vladimír Čech a Michal Dudek

 

*   *   *