Sobotní slavnostní odhalení pamětní desky a výstup na Říp

Přátelé Slavie, v sobotu 11. 6. 2022 se uskuteční slavnostní odhalení pamětní desky prvnímu předsedovi Slavie arch. Karlu Ankrtovi a následně výstup na Říp. V tomto článku se dočtete časový harmonogram celého dne pro účastníky celé akce nebo jen pro ty, kteří se vydají pouze na Říp.

Pokud se chcete zúčastnit pouze výstupu na Říp, bez odhalení pamětní desky, odjezd vlaku do Roudnice nad Labem je v 8:46 z pražského Hlavního nádraží. Sraz se zakoupeným lístkem je v 8:30 u prodejny Billa. Nebo se můžete připojit v Roudnici nad Labem, kde se pěší vydají v 10:30 z roudnického náměstí.

Největší pozornost ale poutá slavnostní odhalení pamětní desky arch. Karlu Ankrtovi ve Vražkově. Můžete se vydat slávistickým autobusem, který odjíždí v 9:00 od slávistického stadionu. Cena jízdného je stanovena na pouhých 100,- Kč, v trase do Vražkova, pod Říp a zpět do Prahy. Přihlášení přes Portál přátel Slavie nebo přes sekretariát.

Ve Vražkově se začíná v 10:30 za účasti zástupců Odboru přátel Slavie, starosty Vražkova ale i starostů okolních obcí, zástupců Sportovního klubu Slavia, fotbalové Slavie ale i cyklistického oddílu. Nebudou chybět ani příbuzní arch. Karla Ankrta nebo zakladatele Slavie MUDr. Hausmana. K vidění bude pěvecký sbor nebo jízda na vysokých kolech.

Odhalení pamětní desky a příslušný program skončí okolo 12:00. Následuje přesun na parkoviště v Krabčicích odkud se ve 12:30 vydáme na tradiční výstup na Říp. Zde je také připraven program a překvapení pro účastníky.

V 15:00 se autobus vydá zpět do pražského Edenu. Pro zájemce, kteří budou cestovat vlakem a zúčastní se pěší tůry z Roudnice nad Labem bude možnost odjet také autobusem. Za cenu 100,- Kč a to až do naplnění kapacity autobusu.

Srdečně zveme všechny!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..