SPLNĚNÝ SLÁVISTICKÝ SEN – KNÍŽKA, JEŽ POTĚŠÍ KAŽDÉHO SLÁVISTU!

Zdařilý křest ve fanshopu Slavie v pondělí 3.11.2014 přilákal slávisty a zaujal i besedou. Asi každý z nás si tu a tam právem povzdechl nad některými bláboly (jinak to snad ani nazvat nelze), které se občas objevují v našich médiích, sportovní žurnalistiku nevyjímaje.

Pokud byste chtěli z tohoto úhlu pohledu hodnotit novou publikaci bývalého tiskového mluvčího fotbalové Slavie, Mgr. Ondřeje Zlámala, nic takového tam nenajdete. A stoprocentní absenci zaznamenává i jakákoliv zášť či snaha o ponížení soupeře, jichž jsme žel někdy také svědky. Naopak, nová knížka je čtivá, psaná s nadhledem, humorem a přiblížením některých momentů, které dosud zůstaly běžnému fanouškovi skryté! Pokud tedy knížku dosud nemáte, neváhejte!

Jako každá správná knížka, vyžádal si i Splněný slávistický sen řádný křest. A kde jinde, než ve fanshopu Slavie, kam se sešli zájemci o podpis, ale i malou besedu, která po křtu sektem obou barev – jak jinak, než červeným a bílým – následovala.  Přítomni nebyli jen oba spoluautoři – vedle Ondřeje Zlámala i bývalý redaktor deníku Sport Václav Hanzlík, ale i oba oblíbení hráči z nejslavnější éry slávistické kopané posledních let , účasti v Lize mistrů a zisku dvou titulů za sebou – ať už to byl David Kalivoda („olé!“) i František Dřížďal, jehož jedinou předností zdaleka nebylo jen příjmení s rekordním počtem diakritických znamének a jehož zázračný vzestup zbrzdily zdravotní problémy, za jejichž počátkem hledejme i krutý faul žižkovského Straceného!

Jsme zde na prostoru Odboru přátel, a tak nelze nezmínit úlohu OP i při této akci. Zbývá dodat, že následnou besedu moderoval předseda OP Martin Krob, že vyzněly i vzpomínky a dík Ondrovi Zlámalovi (který je i členem OP) zejména  za jeho obětavé spanilé jízdy s mistrovským pohárem po našich odbočkách!  A partnerem knihy byla i společnost Censitio s.r.o., za niž hledejme Tomáše Hajduška, mimo jiné jednu z duší obnovené odbočky OP ve Strakonicích, jejíž raketový strat do rodiny odboček lze přirovnat snad jen se vstupem Feryho Dřížďala do špičkového fotbalu v roce 2008!

Z původně malého slavnostního ceremoniálu se pak vyvinul krásný slávistický večer, který opět potvrdil heslo z dob vzniku OP citované na průkazce OP zobrazené na úvodní stránce knížky:

SLAVIA, OZDOBA NAŠEHO SPORTU, JE JEDINÁ A NESMRTELNÁ!

Dobi
Foto:  T.Hajdušek

[nggallery id=207]