TERMÍN VÝROČNÍ VALNÉ HROMADY OP POSUNUT!!!


Po nehorázném, arogantním a bezprecendentním rozhodnutí sportovní redakce České televize, kdy byl 9 (devět!!!) dní před zápasem změněn pořad přenosů ČT z Gambrinus ligy, kdy byl původně plánovaný pondělní televizní zápas České Budějovice – Jablonec z programu stažen a nahrazen utkáním SK Slavia – Slovácko, jsme byli postaveni před řešení nelehkého úkolu, a to, jak na vzniklou situaci reagovat v souvislosti s plánovanou výroční valnou hromadou, jejíž termín byl zvolen s ohledem na potvrzený termín ligového domácího zápasu, aby co nejvíce fanoušků – členů OP mohlo spojit účast na VH se shlédnutím domácího ligového zápasu.

Z toho důvodu jsme čekali na definitivní stanovení pořadu 24.ligového kola, jehož jsme se dočkali o víkendu dva týdny před plánovanou VH! Zápas Slavie se Slováckem byl potvrzen na neděli 21.dubna od 17 hodin, tedy poprvé na jaře na oznámený začátek domácích zápasů Slavie v Edenu… Avšak, jak se říká – chyba lávky! K našemu zděšení se 12.4. objevila informace, že na ČT sport se objeví v pondělí zápas Slavia – Slovácko!

Dodejme, že ze zápasů 16. až 24. kola Gambrinus ligy nevysílala žádná televize pouze jeden jediný zápas Slavie, a to první zápas hraný na jaře!!! V Olomouci! Pamětníci dodávají, že tak častý výskyt zápasů Slavie nebyl ani ve slavných letech 2007 až 2009, kdy Slavia předváděla pohledný fotbal. Dnes tomu tak k zármutku nás všech zatím není, o to více se každý soudný člověk musí pozastavit nad tím, že utkání SK Slavia jsou pravidelně na pořadu některé televize. Místo, aby fanoušci zamířili do hlediště, zůstanou doma na gauči nebo zajdou na přenos do oblíbené hospůdky! A to je i jedním z hlavních důvodů nízké návštěvnosti zápasů! Protože zakoupit si dnes permanentní vstupenku je větším rizikem než sázka v loterii. Místo pravidelnosti je zde chaos a bezohlednost hlavně vůči stálým návštěvníkům, kteří si nemohou naplánovat návštěvu ani 2 týdny předem!!

Na tom bohužel nic nezměníme, můžeme jen protestovat níže uvedeným Otevřeným dopisem sportovní redakci ČT.

Výbor OP proto operativně rozhodl, že VVH plánovaná na neděli 21. dubna se odkládá na nejbližší vhodný termín, kdy nehrozí televizní ovlivnění plánovaného pořadu – v rámci 29.kola v neděli 26.května (podle dosavadního rozpisu) má Slavia hostit v posledním domácím zápase Hradec Králové a snad bude aspoň v tomto směru platit rozhodnutí, že poslední dvě kola mají jednotný začátek! Přesný začátek odložené výroční valné hromady Vám včas oznámíme!

Za výbor FO-OP SK SLAVIA PRAHA

RNDr. Michal Dobiáš, 1.místopředseda OP