TŘI AKCE NA ODBOČKÁCH 11.12.2010! CHOMUTOV-ŽIROVNICE-KOLÍN

I kdyby se chtěl sebevětší slávista třeba rozkrájet, určitě by nestihl všechny tři zajímavé akce, které agilní odbočky uspořádaly na „stříbrnou“ předvánoční sobotu. Posuďte sami:

Chomutovští slávisté výrazně přispěli k úspěchu turnaje žáků
Ať se to komu líbí nebo ne, je Chomutov určitě naší nejseverozápadnější odbočkou a i v soutěži o nejnižší souřadnici východní zeměpisné délky jen „o  prsa“ prohrává se Žilovem a Klatovy. To však není zdaleka jedinou předností Brány do Krušnohoří. Doslova světově unikátní Kamencové jezero zvané Kamenčák si získá srdce každého milovníka příjemného a čistého vykoupání, navazuje na ně stále vylepšovaný Lesopark se ZOO, při procházce centrem města budete jistě překvapeni, kolik zeleně doplňuje nejednu historickou stavbu především kolem náměstí. Fotbal v Chomutově, kterému v roce 1985 jen o chloupek unikla I.liga, je už zase ligový, byť jen třetiligový. A i hokej se určitě jednou vrátí k metám nejvyšším – liga se zde hrávala již za I.republiky v podobě německého DFK Komotau, slavný byl chomutovský hokej zejména v 50.letech minulého století! V Chomutově před časem vznikla před časem i agilní odbočka pod vedením MUDr.Šofra, scházejí se ve sportbaru U  Ježka (na rohu ulice Veršovců a Školní) a o své činnosti vedou velmi pěkné webové stránky
www.slavia-chomutov.cz
Velkou akcí byl i letošní turnaj mladších žíků, o kterém nám Dr.Šofr napsal toto:
11.12. 2010 proběhl již 2. ročník vánočního turnaje mladších žáků pořádaný FC Chomutov – ml.žáci za vydatné spolupráce s chomutovskou odbočkou Odboru přátel Slavie Praha. Za uspořádaní turnaje patří dík Z. Vaitovi, M.Vaitovi, E.Cibulkovi, M.Šofrovi. Za samotný průběh turnaje je nutno poděkovat dále členům chomutovské odbočky OP Slavie Praha – Fr. Znamenáčkovi, M. Odrobinovi a T. Znamenáčkovi (obsluha časomíry, detailní statistika atd.). Bohužel k úplné radosti chybělo lepší umístění Chomutováků – ti turnaj neodehráli podle našich představ a obsadili jsme 5.místo (A-tým) a 8. místo (B- tým).

[nggallery id=94]

Žirovnická valná hromada tentokrát v kuželně
O Žirovnici,  městě perleti a vynikajících masných výrobků na prahu Vysočiny jsme toho v posledních letech zase tolik neslýchali. Odbočka sice existovala, ale do určité míry nezávisle na centrálním vedení OP (podobně, jako tomu je dosud v Lounech). Po jarním posezení spojeném s opékáním selátka je však vše jinak a Žirovničtí opět splnili podmínky pro zařazení mezi registrované odbočky OP. A na 11.12. se všichni těšili na tradiční VH, která je vždy spojena i s přátelským předvánočním posezením. A že se ani letos nejednalo o výjimku, napsal nám dlouholetý činovník odbočky Vladimír Tábor:
I když se tentokrát VH musela obejít bez předsedy odbočky, Václava Musila, bylo co hodnotit a o čem si povídat. Místní slávisté měli mimo jiné vždy blízko k žirovnickému fotbalu, který se vrátil do krajského přeboru a rozhodně si nevede špatně. To milovaná Slavia na tom byla hůře, ale všichni pevně věří, že na jaře se nám bude dýchat lépe.
Prostředí valné hromady pak přímo vybídlo k aktivnímu sportu, a tak především ti mladší z pětadvacítky účastníků si doslova „zakouleli“ pěkně od podlahy.
A dodejme, že tradičně od podlahy zaduje kapela na tradiční Josefské zábavě, která letos vychází přímo na svátek svatého Josefa, 19.března 2010. V sokolovně to vypukne ve 20 hodin a pokud byste měli zájem se v malebném městečku zúčastnit, jistě pro Vás nějaké to místečko Žirovničtí vykouzlí!

Slávistická kuželka – titul obhájili manželé Tomáškovi z Brandýsa/O
Na výborně vedených webových  stránkách odbočky OP v Kolíně opskolin.webnode.cz najdete, jako vždy, řadu velmi zajímavých zpráv. V současné době je hitem č.1 informace MUDr. Janáčka o předvánočním turnaji smíšených párů v bowlingu, tradičně se odehrávajícím v kuželně v Kutné Hoře. Z něj vyjímáme:
Při letošním 2.ročníků přivítali organizátoři z kolínské odbočky 21 smíšených párů zblízka i zdaleka – slávisty z Brandýsa/O, Č.Třebové, Chrudimi a Veleně, kteří tvoří jako členové nejspřátelenějších odboček vždy základnu akcí Kolínských, ale i další milé hosty, a to z Poděbrad, Velkého Oseka, Kutné Hory a nováčky mezi odbočkami, přátelé z Havl.Brodu. Někteří přijeli zdaleka – až ze Zašové u Val.Meziříčí či z Karviné! Přijeli Pražáci a několi,ka dvojicemi nechyběli ani pořadatelé z Kolína!
Loňský titul obhájili manželé Tomáškovi z Brandýsa/O. I druhé místo z loňska obhájili Aneta a Jaroslav Dočkalovi, Bronz tentokrát patřil Soně Unzeitigové a Františku Ludvíkovi. Na předsedu OP v Brandýse vybyla jen brambora (tentokráte doslova). Byla připravena i cena útěchy a poté následovalo losování tomboly, kde vyhráli všichni, i díky štědrosti sponzorů, a to FO-OP, SK Slavia-fotbal,a.s., Fantome a i odbočky v Brandýse/O. Slávistický dres získal Jaroslav Dočkal, knížku Věčná Slavia pak vyhrál Pavel Tomčišin z Velené. Veleňstí pak také zorganizovali „třetí poločas“ v hotelu U Kata, kde zase mohli už v klidu zástupci obou spřátelených odboček spřádat plány na příští rok.

[nggallery id=95]

Připravil: Dobi