TŘI RODINY CTIBORA MALÉHO

Kdo má milující rodinu, má poklad. Hráč Slavie Ctibor Malý (1885 – 1968) měl to štěstí, že měl rodiny hnedle tři. Měl své nejbližší, kteří na jeho počest odhalili pamětní desku na domě, který postavil. Měl rodinu sportovní – Slavii a dokázal vytvořit v pravdě rodinné prostředí i v práci o čemž svědčí nádherná, ručně malovaná kniha s podpisy několika desítek jeho spolupracovníků. 

Tento pátek (22. 10. 2021) došlo ke slavnostnímu odhalení pamětní desky tomuto průkopníkovi fotbalu i hokeje.  Ctibor Malý patřil mezi tzv. Mušketýry s hokejkou, protože reprezentoval samostatné mužstvo Čech hned při jeho historicky prvním utkání na hokejovém mistrovství Evropy v roce 1909! Jeho úžasná fotbalová kariéra se psala pod trenérem Johnny Maddenem a v červenobílém dresu nasbíral více než 200 utkání. Jeho největší předností bylo, že byl prvním „obounohým“ fotbalistou. Po skončení fotbalové kariéry, následovala kariéra pracovní. Je podepsán pod stavbou budovy elektrických podniků. A proč to zmiňujeme? Protože právě ve velkém sále této budovy se z Dynama stala v roce 1965 opět Slavie. A „Borek“ se toho dožil. 

Pamětní deska se nachází na domě v ulici Na dračkách 22 ve Střešovicích. Za pozvání na slavnostní odhalení pamětní desky Odbor přátel děkuje rodinám Perlínových, Hrabalových a Krásových.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..