V Žilově přibyly další mistrovské stromky

Pokud bychom měli hodnotit odbočky, s jakými nápady přijdou pro pobavení své i svých vždy milých hostů, na medailové pozici by určitě skončili Žilovští!

Na čtvrtek 9.července připravili tradiční slávistický podvečer, kde vedle besedy (obrovský dík patří opět Mgr.Zlámalovi za přivezený pohár i živou besedu o Slavii) mají připravn i nějaký ten bonbónek navíc. Hráčské panely už jsou tradicí, jen jsme čekali, co nového vymyslí. Loni v létě to byla mistrovská lipka a vzpomínkový javor (oba stromky zdárně zakořenily), v zimě pak to byl originální samostřílný prak, jakým bránili ve středověku Žilovští Karlštejn a pak byl pomůckou pro střelbu na Martina Vaniaka.

Do aleje tak opět přibyly dva stromky – skoro už tradiční lipka a naproti ní slivoň, kde čest ji zasadit připadla spřáteleným Příbramákům! Ti (a nejen oni) už se těší, až stromek povyroste a už s prvními plody dokáže, že dobrý český mok umí vedle tradičního Valašska proslavit i Plzeňsko! A Plzeňsko je slavné i svými sportovními střelci a nejinak je tomu i v Žilově. Zájemci si tak mohli dokázat, jak jim zrak i pevná ruka slouží a dokonce Ondra Zlámal možná na dálku zneklidnil Plzeňačku Kateřinu Kůrkovou a hlavně jejího manžela Emmonse, který by měl možná začít pilněji trénovat, aby nakonec třeba nebyl naším tiskovým mluvčím ohrožen při příští olympiádě. Ta už je za 3 roky!!!
V dobré a optimistické náladě se všichni vrátili do vyzdobeného sálu a někteří ještě dlouho diskutovali na jediné téma – naše Slavia!
Dobi