Vánoční besídka se Slávinkou

V sobotu 15. 12. 2018 uspořádal Odbor přátel ve V.I.P. prostorách stadionu v Edenu besídku pro děti pod názvem “Vánoční besídka se Slávinkou”. 

Celá akce sice začala  v 10:30 otevřením Slavia musea, ale již minimálně 30 minut před tím, se začala tvořit fronta. Přípravy ale byly v plném proudu a proto se časový harmonogram musel dodržet. Den předtím se totiž v prostorách konal slavnostní oběd pro hráče A týmu a proto se přípravy odsunuly až na ráno před akcí. Museum se otevřelo skoro přesně v půl jedenácté a ihned začal do něj proudit dav lidí. 

Otevření prvního patra bylo naplánováno až na 10:45 ale množství dětí způsobilo, že se první patro otevřelo záhy po museu a nečekalo se až na plánovaný čas.

Během krátké chvíle se první patro zaplnilo natolik, že se začaly tvořit fronty u vstupu a u aktivit pro děti. Proto byla část dětí posílána do druhého patra, kde byla umístěna druhá část dětských aktivit. Rodiče těch nejmenších určitě uvítali zřízení provizorního dětského koutku, kde byla položena, jak jinak, slávistická deka a hračky pro nejmenší. Lukáš “Strašák” Vala jako správný rodič ještě zajistil zabezpečení zde umístěných zásuvek. Rodiče si sedli opodál a dali si výbornou brazilskou kávu, svařené víno či chutný chlebíček.

U vstupu každé dítko obdrželo čistou papírovou medaili a šlo po jednotlivých stanovištích sbírat k jednotlivým aktivitám razítka za jejich splnění. Celkem sedm aktivit nejen výtvarného ale i pohybového charakteru zabavilo děti na poměrně dlouhou dobu. Velmi oblíbená byla zejména výroba červenobílého kulichu, který si děti braly domů na památku. Rodiče těch větších dětí měli alespoň čas se v 11:00 podívat na dokument Spolu jsme silnější, režiséra Johana Kolínského. Celkem 60 minut trvající dílo zejména o fanoušcích v titulové sezóně 2016/2017 s pohledem i do minulosti nebo do kabiny týmu bylo ukončeno potleskem. 

Následně proběhla beseda s Václavem Petrákem, legendárním kustodem pražské Slavie, který veselé historky nejen z kabiny tahá z rukávu jako kouzelník srdcová esa. Posluchači se náramně bavili a Václav Petrák odkryl trochu z fotbalového zákulisí. Zajímavá beseda trvala téměř další hodinu. Po chvilce věnované nejen občerstvení pak jednu velkou skupinu návštěvníků vzal Martin Benda ze Slavie do prostor mix zóny, tedy prostoru mezi kabinami domácích i hostí, kudy se vchází přímo na hřiště. Návštěvníci se mohli podívat i do kabiny hostů.

Od 13:00 proběhlo druhé promítání dokumentu, kdy mezitím stále proudili další lidé se svými dětmi, které plnily připravené soutěže a aktivity. Dospělí měli po celý den možnost prohlédnout si museum. Před koncem promítání dokumentu se zastavil i režisér Johan Kolínský. 

Mimo připravený program pro děti i dospělé byl celkem slušně vybaven i bar, nejen pro děti ale i pro dospělé – pivo, svařené víno, kvalitní káva, párky v rohlíku, kterých se prodalo více než 5 kilo. Tousty, chlebíčky. Věříme, že všichni byli spokojeni.

Po splnění všech aktivit dostaly děti mnoho dárků, za jejichž věnování děkujeme našim přátelům. Bylo jich tolik, že je ani unést nemohly a museli tak přispěchat na pomoc jejich rodiče. Každý dostal speciální svítící náramek vyrobený přímo na tuto akci, perníčky s logem Odboru přátel a fotbalovým míčem, a mnoho dalších drobností nejen se slávistickou tématikou. Ty nejmenší děti obdržely i plyšového Šmoulu.

K prodeji byly Červenobílé listy Odboru přátel, plakáty A týmu Slavie a na dobročinné účely, konkrétně spolek Donor, bylo vybráno více než 5000 Kč. Uplatnění nalezlo i několik přihlášek do Odboru přátel.

Dospělí návštěvníci se mohli zúčastnit sešívaného kvízu a vyhrát nástěnné kalendáře Slavia. Kvíz je přiložen k článku a můžete si jej zkusit vyplnit.

Vstupné bylo symbolických 100 Kč pro dospělé a 50 Kč pro děti. Celý obnos byl předán Slavii za otevření musea. A jedná se pouze o malý příspěvek na náklady, které s museem Slavia měla a ještě bude mít. My slávisté, za museum moc děkujeme.

Celkem se zúčastnilo více než 120 dospělých a 93 dětí. Za pořadatele jim moc děkuji a můžeme Vás ubezpečit, že už máme v hlavě nápad na další akci!

Na přípravě se podíleli:

  • David Ocetník s celou svou rodinou, Jiří Souček (AREA 114),
  • Pan Pivo a paní Pivová (Tribuna Sever),
  • Pavel a Jana Tomčišinovi včetně svých dětí (OP Veleň),
  • Michaela Pipotová s Jaroslavem Janouškem a Janem Kramlem (OP Spořilov),
  • Petr Vršecký se svou ji ženou Annou (OP Nečín),
  • skupina fanoušku InActive, Radek Neviditelný a Anna H. (Tribuna Sever).

Děkujeme Slavii za prostor, podporu a mnoho dárků, zejména Tomáši Syrovátkovi a Martinu Bendovi. Fanshopu za skvělé náramky, Tomčišinům za perníčky a Vaškovi z TS Store za dárky pro děti. Václavovi Vršeckému za natáčení kamerou 360° a Veronice Hejnové za fotografie nejen spokojených dětí. Autorem grafiky a plakátu je Michal Němeček a vyrobil je zcela nezištně.

Sepsal David Ocetník

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..