VE CVIKOVĚ PLATILO I V NOVÉM ROCE 2013: NA HŘIŠTI SOUPEŘI, MIMO NĚ PŘÁTELÉ!

zwickau1Snad si mnozí z Vás vzpomenou na naše líčení z konce léta, kdy jsme obdivovali sportovní přátelství, ale i slávistickou věrnost slávistů ze Cvikova, kdy jsme Vám přiblížili cvikovské derby Slavia – Sparta ve víceboji a loučili se tím, že do roka a do dne dojde k odvetě!

Ale chod dějin vše předčil, cvikovští slávisté se nám ozvali mnohem, mnohem dříve! Je jisté, že oba tábory asi sváděly po Vánocích boj zejména se ztuhlými hýžďovými svaly, a tak slovo dalo slovo a třetí lednová sobota zapsala do kronik obou spolků další významný sportovní záznam. Odehrálo se totiž první oficiální zimní klání ve sportech a aktivitách, které zase tolik nezávisejí na klimatických podmínkách! Posuďte sami –  z líčení předsedy cvikovské odbočky, Radka Šťastného, zvaného Šťágra, na e-mailu se pak prezentujícího jako stagra:

Klid zbraní netrval ve Cvikově ani šest měsíců. Minulou sobotu jsme si dali se sparťany takový tak trochu hospodský trojboj. (bowling, stolní fotbálek a šipky). Sestavili jsme čtyřčlenná družstva a už to jelo!. Začali jsme bowlingem. Musím přiznat, že v bowlingu jsme tahali za kratší konec provazu a všechny čtyři hry jsme prohráli. Pak ale přišla naše „královská“ disciplína – stolní fotbálek. Rudí nevěděli, kam dřív skočit, a nestačili tahat míčky z branky. Drtivé vítězství našich barev bylo jen a jen otázkou skóre… Po dvou disciplínách tak byl stav 4:4. Rozhodly tedy šipky. Jak už to bývá, štěstíčko se nakonec přiklonilo na stranu Letenských.  To ale vůbec nic nemění na tom, že jsme všichni prožili opět skvělý večer! Je tak jen otázkou času, kdy, kde a v čem se odehrají naše další souboje! Bude to až v srpnu nebo vymyslíme něco nového?

[nggallery id=169]