VE VĚKU NEDOŽITÝCH 95 LET ZEMŘEL SPOLUZAKLADATEL ODBORU PŘÁTEL SLAVIE HEREC JAN SKOPEČEK

Jako by těch smutných zpráv bylo málo. V pondělí 27. července 2020 zemřel Jan Skopeček… Poslední roky trávil sám v domově seniorů, jeho manželka, též herečka, Věra Tichánková, s níž prožil více než šest desítek let trvající vztah, odešla tam, odkud se ještě nikdo nevrátil, před šesti roky, jediná dcera žije v zahraničí. 

Jan Skopeček

Jan Skopeček přišel na svět 19. září 1925 v Litoměřicích. Stal se nejen hercem, ale i dramatikem (napsal 6 divadelních a rozhlasových her). Jako herec byl obsazován především do menších, ale výrazných rolí, výjimkou byl nezapomenutelný seriál z 60. let Tři chlapi v chalupě, kde hrál otce Potůčka. Stál u zrodu Divadla Pod Palmovkou, dříve Divadla S. K. Neumanna. Filmových a divadelních rolí nakonec sehrál na stopadesát. 

Patřil k zakládajícím členům Odboru přátel, rád se účastnil různých členských besed. Kolikrát jsme jej jen viděli, jak se zástupem fanoušků spěchá od zastávky tramvaje směrem ke stadionu v Edenu, aby zaujal svoje místečko. A platilo to i o hokeji – nejen v letech slávy, ale i při druholigových zápasech na Štvanici nebo v „plechárně“ v Edenu!

Příteli, děkujeme za vše. Čest Tvé památce. 

                                                                                                                                  Dobi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..