VELEŇ – TO ZDALEKA NENÍ JEN STÁLE POPULÁRNĚJŠÍ PENTLE! VÝROČNÍ VALNÁ HROMADA ODBOČKY BYLA SPOJENA I SE ZDAŘILOU BESEDOU

Fakt, že se veleňská odbočka nachází nejblíže matičce Praze, rozhodně není jedinou předností této party věrných slávistů. Přesvědčila nás o tom i letošní valná hromada konaná tradičně v restauraci U Arazimů, které letos patřila sobota 9.března.


Veleňští patří po celou dobu své existence k nepřehlédnutelným, což prezentuje i jejich velká vlajka pravidelně vyvěšovaná při zápasech v Edenu. Při každém Setkání slávistů patří k těm, pro než není úspěch v turnaji hlavní prioritou, ale jezdí si jen zahrát, pobavit se a navázat další přátelství, jako je to, které už je po léta pojí s Kolíňáky. Mezi sálovými sporty preferují klasické kuželky, ale to není překážkou, aby někdy chyběli na bowlingových akcích kolínské odbočky v Kutné Hoře, ať už je to jarní Bowlení či prosincová Slávistická kuželka. Při ní se vloni podařilo manželům Tomčišinovým narušit suverenitu slávistů od Orlice a historickým bronzem se vklínili mezi manžele Tomáškovy, Vondrovy a př.Ludvíka s partnerkou reprezentující v soutěži dvojic Brandýs nad Orlicí!

Do povědomí široké veřejnosti však Veleňští vstoupili vlastní originální akcí, kterou pojmenovali Veleňská pentle. Jedná se o soutěž dvojic, které si vždy navzájem vymění roli střelce a brankáře při kopání penalt neboli pentlí. Lepší jde vždy dále a tak to pokračuje až do finále. Letos se v první polovině června chystá již čtvrtý ročník akce, která po Setkání patří spolu s kolínským bowlením, brandýskými akcemi pro veřejnost a žilovským Memoriálem Petra Dünghübela k největším akcím odboček. Z hlediska počtu účastníků tak patří Pentli dokonce druhé místo po Setkání slávistů!!! Zatím jen chybí hlavní třešnička na „opentleném“ dortu – vítězství slávisty. Ve třech dosavadních ročnících zatím vyhrávali sparťané!

Stejně jako další odbočky, projevili i Veleňští lítost nad tím, že na Slavnostní večer v ND nebyli oficiálně pozváni aspoň zástupci těch několika odboček, které svou činností daleko přesahují hranice své obce a neúnavnou činností propagují milovaný klub po Čechách i na Moravě, mezi něž určitě Veleňští patří!

Pominout nesmíme výborné občerstvení, a to jak studené mísy, tak i gulášek, jaký se může zrodit jen v poctivé české hospodě! Na lahůdkách i nápojích si mohli pochutnat i četní hosté – kolínští přátelé, př.Kinda z Libiše i zástupci vedení OP. Hlavní hvězdou odpoledne však byl hráč Martin Dostál, z nějž se pomalu stává vítaný a oblíbený host na besedách. Nezklamal ani ve Veleni, i když otázky střídaly jedna druhou. Upřímně odpovídal a poodkryl tak účastníkům nejeden bod ze své fotbalové kariéry, ze zázemí áčka i juniorky, stejně jako svoje přání již splněná, jakož i ta, jejichž splnění mu všichni upřímně přáli!

Dr.Michal Dobiáš
1.místopředseda OP SK Slavia