VELEŇSKÁ PENTLE – KAPITOLA Č.3

Jednou z nejoriginálnějších akcí na našich odbočkách je už po tři roky Veleňská pentle; soutěž v kopání penalt, kdy se losují dvojice, které na sebe vzájemně kopou ze značky pokutového kopu a vítěz souhrnu pak postupuje v pavouku dále. Až do finále. Soutěž má dvě části – dopolední dětskou Pentličku, odpolední Pentli. Dodejme, že počet účastníků musí představovat mocninu čísla 2. Počet dětí dosáhl poprvé čísla 32, dospělí se udrželi na dvojnásobku, soutěžilo opět 64 penaltníků!

Třetí ročník Veleňské Pentle se nesl ve znamení tří hlavních událostí: Úmorného vedra, návštěvy Martina Hurky a soutěžní dominance rodiny Podzimkových z Jablonce nad Nisou.
Jak už jsem zmínil, sluníčko od ranních hodin zahřívalo hřiště Slavoje. Kolem desáté se na hřiště začali trousit první soutěžící i diváci, kteří se okamžitě začali shánět po stínu i po něčem k osvěžení. Všeho bylo naštěstí dostatek, takže ukrytí před slunkem s vychlazeným pivkem, či studenou limonádou vyčkali jedenácté hodiny, kdy začínala soutěž pro děti do dvanácti let.
Losování proběhlo bez problémů a turnaj čítající 32 malých fotbalistů mohl začít. Ti nejmenší špunti i ti, kteří už příští penaltu odkopou mezi dospělými, přistupovali ke svým kopům různě. Někteří s máminou rukou v dlani ti starší s touhou získat jednu z překrásných cen od našich sponzorů. Herní plán pak na konci určil konečné pořadí: Třetí místo Jirka Tomčišin, druhé místo Honza Kuchta a pomyslnou zlatou bral Ondra Podzimek. Každý z účastníků si ještě odnesl pamětní list a tašku se spoustou dárků.

To už se ale přiblížila třináctá hodina. Hlavní soutěže se jako každý rok zúčastnilo 64 startujících, od naprostých amatérů až po zástupce české Gambrinus ligy. Tím byl výše zmíněný Martin Hurka, hráč A týmu pražské Slavie, který se původně přijel s přítelkyní, sestrou a maminkou jenom podívat, ale nakonec rád přijal výzvu, aby se turnaje aktivně i zúčastnil. Oblékl zbrusu nový dres naší odbočky a pustil se ostatními do soutěžení.

Zde nutno vsunout poznámku, že součástí turnaje byla i charitativní sbírka pro organizaci Donor. Během celého dne bylo pak vybráno neuvěřitelných 6092 korun!!! Děkujeme všem, kdo přispěli, šek bude slavnostně předán na celostátním setkání odboček přátel Slavie v Plasích.

Turnaj hned v prvním kole vystavil stopku loňskému vítězi Romanu Černovskému, který skončil na kopačkách Jirky Nedorosta. A v dalších kolech se poroučeli i další favorité. Lukáš Vízner (předloňský vítěz a loňský finalista) nepřešel přes, v to odpoledne výtečného, Petra Skalu z Kolína, Martina Hurku ve čtvrtfinále jednou vychytal Honza Jabůrek a ten, jelikož svých pět pokusů proměnil, získal cenný skalp.

Herní plán se tenčil, razance a přesnost se zvětšovala a najednou zde bylo semifinále. V tom prvním nejdřív neomylný Petr Skala vyřadil Honzu Jabůrka a v tom druhém si to rozdali otec David Podzimek se svým synem, taktéž Davidem. Mládí slavilo úspěch, takže jsme poznali finálovou dvojici. Finále ještě předcházel souboj o třetí místo, ve kterém si Kenďa poradil s Davidem Podzimkem st.

Ve finále pak jako by na kolínského Skalu dolehla tíha okamžiku, tři ze svých pokusů neproměnil a to bylo na skvěle kopajícího Davida Podzimka ml. opravdu motivace hodná využití. Zachoval čistou hlavu a stal se po právu vítězem třetího ročníku Veleňské pentle.

Martin Hurka pak vítězům osobně předal cenné dary i putovní pohár. Všichni ostatní si pak z bohaté tomboly odnesli po dvou cenách.
Martin se pak ochotně fotil s každým, kdo o to požádal a že zájemců bylo až až. Rozdal desítky podpisů a věřím, že se mu ve Veleni líbilo.

Celou sobotu pak příjemně zakončili naši fotbalisté, kteří senzačně postoupili do čtvrtfinále mistrovství Evropy!!!

Na závěr bych chtěl poděkovat všem sponzorům naší akce. Jsou to Barracuda BS, Bazénová pohoda, potraviny Zdena Čadová, Odbor přátel S.K. Slavia Praha, S.K. Slavia Praha a.s., TTC Správa nemovitostí a.s.,Game, Segafredo Zanetti, Soda Stream, Casio, Tiskárna Kufr, Oční klinika Horní Počernice, Special Coffee, Amit, Kapela Joudův Píst a Pas. Ještě jednou mnohokrát děkujeme!!!

Ještě více najdete na: http://www.sksvelen.cz/news/velenska-pentle-hriste-slavoje-velen-16-6-2012/
Podle krásného líčení webu Veleňských – autora TATY Tomčišina zpracoval

Dobi