VELEŇSKOU SOBOTU PROVÁZELY I RADOSTNÉ ZPRÁVY Z LIBERCE

Další odbočkou, která tradičně připravuje svoji výročku na některý z předjarních týdnů, jsou naši přátelé z Veleně. Výjimkou nebyl ani letošní rok, kdy dlouho hledali vhodný termín pro její uskutečnění. Nakonec vybrali první březnovou sobotu, i když věděli, že tím trošku škrtnout přes rozpočet těm, kteří se chystali na liberecký dvojzápas Slavie – po utkání fotbalistů totiž následoval první zápas play-off hokejistů Slavie proti domácím Bílým tygrům!

Veleňští věděli, že nejvěrnější slávisté budou zvědavi na výsledky, a tak si přinesli i komunikující notebooky do tradiční bašty veleňských slávistů, do restaurace U Arazimů, kde vždy nacházejí nejen výborné prostředí, ale kde i platí, že žádný milovník dobrého jídla či pití neodejde nikdy nespokojen. Výroční schůze začala proto nezvykle brzy, již ve 14 hodin, aby hlavní body mohly být projednány bez nervozity, jak že to ti naši kluci hrají, jak to dnes dopadá!

Na schůzi měli přislíbenu i účast oblíbeného hráče i besedníka, Ivo Knoflíčka, ale toho postihla smutná záležitost, úmrtí tatínka. Veleňští však tradičně nezůstali ve svém kruhu sami. Tradičně přijela delegace ze spřátelené odbočky Kolín, a tak se mohou pochlubit, že výročku tradičně navštívili i zástupci celostátního vedení OP, reprezentovaní členem kontrolní komise MUDr.Janáčkem a 1.místopředsedou OP RNDr. Michalem Dobiášem, kdy oba setkání pozdravili a přidali i několik aktualit ze života OP, ale tlumočili i jim známé informace o momentálním stavu ve Slavii.

¨          Ve výroční zprávě, kterou přednesl př.Tomčišin, byly shrnuty všechny úspěšné akce odbočky. Jejich vrcholem byla loňská, dá se říci, že originální a veleúspěšná Veleňská pentle, jejíž repete je již připraveno na letošní 11.červen. Nepočítáme-li Dětskou pentličku, zúčastnilo se loňského ročníku 64 dvojic a Veleňstí uvažují o případném zvýšení počtu účastníků. Malým problémem je nutnost stanovit počet účastníků na číslo představující mocninu čísla 2 – aby byla zaručena reguléranost a rovnost podmínek pro všechny dvojice a příslušného postupového pavouka, je dalším vyšším číslem 128… Ale loňská akce měla vynikající ohlas, a tak popřejme Veleňským zdárné dotažení příprav akce.

¨          Začátek června představuje i místná oslava Dne dětí a slávisté z Veleně se připojují k jeho oslavám i sponzorským finančním darem ze svých zdrojů! Novinkou mezi jejich akcemi bylo i aktivní sportování v kuželně Na Pragovce. Ano, čtete dobře: v kuželně. Veleňští patří mezi přízvice tradičních poctivých českých kuželek, jaké se hrávaly po celé naší vlasti. Co by to bylo bývalo za hospodu, kdyby neměla za humny svoji kuželnu! Pak přišla různá bowling-centra, ale kuželky naštěstí zcela nevymřely, což dokazují i naše mistrovské kuželkářky. A také Veleňští, kteří našli na Pragovce doslova domácí prostředí a připravují se na brzkou reprízu, která je možná i pod širým nebem! Jaro se blíží! Dokazují však i to, že jdou s dobou a pravidelně se účastní obou akcí Kolínských – jarního bowlení i předvánočního turnaje dvojic. A svoje „kolínská dvojčata“ přijeli podpořit i při tradiční plavbě na lodi Kolinea na závěr sezóny! Do výčtu akcí zařaďme i úspěšný start Pavla.Dvoriaka na loňských Běchovicích, které absolvoval i za nemalé podpory a povzbuzování svých veleňských přátel! A tradiční Setkání odboček? Co by to bylo za setkání bez účastni Veleňských, kteří – podobně jako Příbramští a Vikingové z Lípy přijíždějí za krásnou atmosférou a především dobrou zábavou, i když každý úspěch na hřišti potěší! Nyní dokonce uvažují o pořízení si vlastních dresů!

Veleň je obec v bezprostřední blízkosti severovýchodního okraje Prahy. Je dosažitelná i pravidelnou příměstskou dopravou, a tak nic nebrání tomu, aby při svých akcích přivítali další milé hosty – slávisty! Mají rádi Slavii, ctí ale i domovskou obec, což dokazují nejen zmíněným příspěvkem na Dětský den, ale i znakem odbočky, kam se podařilo vkusně zapracovat i erb Veleně. Objevuje se tak na webových stránkách, na malých kalendáříčcích, ale i nově na hrníčcích! Ať se Vám, přátelé, i nadále daří! Slavia je věčná!

Dr.Michal Dobiáš, 1.místopředseda Odboru přátel Slavie

[nggallery id=100]