Vikingové zase opékali

Stalo se již tradicí, že sobota v polovině měsíce srpna je vyhrazena opékání špekáčků a klobás u Vikingů z Lípy. Ani letošek nebyl výjimkou.

Skoro čtyři desítky slávistů si našly volný čas o deštivé sobotě 20. srpna 2022 a zavítaly na hřiště klubu TJ Lokomotiva Česká Lípa, kde se akce každoročně koná. Proti minulým parným ročníkům byl ten letošní ve znamení průběžných dešťových přeháněk, ale zima nebyla. Přeháňky však velmi nápadně souzněly s příjezdy hostů. Že by návštěvníci chtěli akci takto překazit? Samozřejmě, že ne, legrace musí být.

Mezi účastníky nechyběli př. Michael Janáček, př. Miroslav Dlouhý s manželkou Haničkou, paní Eva Maiková, paní Iva Štěpánková, př. Miroslav Pomikal s úžasnou rodinkou, př. Martin Krob a koneckonců tradiční účastníci a přátelé z OP Příbram v čele s hlavním moderátorem nedávných příbramských oslav př. Kropáčkem.

Mezi návštěvníky zavítala také bývalá hráčka ženského fotbalového týmu SK Slavia Praha Veronika Pincová! Na dálku slávistické jedlíky uzenin pozdravil také hráč mužského A-týmu David Jurásek, kterému bylo popřáno hodně zdaru na zeleném pažitu a zaslána jedna sklenice naložených utopenců. Snad trenér Trpišovský přimhouří oko.

Pod vlajícím nejkrásnějším červenobílým praporem se třpytily dvě trofeje, o které se tentokrát postaraly hráčky ženského týmu Slavie. Věříme, že na příštím ročníku přibude pohár i od fotbalistů!

Den provoněný vůní hořícího dřeva, opečených špekáčků a klobás, křenu a lahodného piva utekl velmi rychle. Účastníci jako vždy stihli probrat s kamarády vše více i méně podstatné a už vyhlíželi nedělní ligový zápas, který dopadl nadmíru parádně. Vikingové děkují všem hostům za účast. I díky nim se podařil skutečně suprový slávistický víkend.

Rudolf Vinař, předseda odbočky OP Vikingové z Lípy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..