VLADIMÍR RŮŽIČKA PADESÁTILETÝ!

Ať se to komu líbí nebo ne, pokud bychom měli vyjmenovávat ikony Slavie, nesměli bychom vynechat hokejistu Vladimíra Růžičku! Ač odchovanec severočeského Litvínova, objevil se po návratu z NHL v roce 1994 v Edenu a Slavia mu přirostla k srdci!

Jako hráč nejprve výrazně  pomohl splnit sen o návratu Slavie do nejvyšší soutěže (po 57 letech!!!), aby se zde stal vůdčí silou a jako člen SK Slavia přispěl více než výrazně k historickému úspěchu českého hokeje, olympijskému zlatu 1998 v Naganu!

Poté, co v roce 2000 svlékl hráčský dres,, přesunul se na trenérskou lavičku a za manažerský stůl (po dlouhá léta byl i majoritním vlastníkem našeho hokejového klubu), Slavii byl a zůstává věrný a dosáhl i toho, v co by asi ten největší optimista sedmdesátých nebo osmdesátých let nedoufal – Slavia vedená Vladimírem Růžičkou se stala v roce2003 a2008 mistrem! A i letošní třetí místo lze považovat za úspěch! A stálým a úspěšným členem bronzového kádru je i jeho syn!

Vladimíre, jménem všech čtenářů webu OP, jakož i všech členů našeho OP Vám upřímně a s kupou obdivu děkujeme za vše, co jste pro Slavii a pro její příznivce udělal a jistě ještě uděláte!!! Ať hlavně slouží zdravíčko!

 

Dobi