VOLBY V HABEŠI

První lednovou sobotu nového roku 2019 jsem měl tu čest a možnost společně se svým otcem navštívit výroční, tentokrát volební valnou hromadu strakonické odbočky Odboru přátel. 

Akce se konala od 14 hodin v příjemném prostředí restaurace Habeš ve stejnojmenné strakonické čtvrti. Přítomno bylo více než 80 členů odbočky a já musím uznat, že tahle odbočka a parta okolo jejího výboru odvedla za poslední čtyři roky velký kus práce. Namátkou uvedu jen několik velice vydařených a dnes již tradičních akcí. Jsou to především „Slávistické vepřové hody Na Křemelce“ či cyklus setkání v místním pivovaru Dudák, jehož součástí bývají besedy se slávistickými hosty či seminář Univerzity Slavie. Nelze také nevzpomenout na „Slávistické splouvání Otavy“ a předsilvestrovské derby místních fanoušků Slavie a Sparty, jehož výtěžek směřuje ve prospěch dětského oddělení místní nemocnice. A to nemluvím o výjezdech na zápasy SKS, kdy místní navštívili nejen Jablonec, ale i Kodaň. 

A že to dělají páni výboři dobře, ukazují nejen výsledky letošních voleb.

Staronovým předsedou zůstává Miloš Sedláček i nadále se budeme setkávat také s Václavem Králíčkem či Martinem Červenkou. Do výboru se dostali i mladí a nechybí ani zástupce něžného pohlaví Jana Koubová.

Dalším důkazem je i rostoucí členská základna, kde 176 členů odbočky hovoří snad za vše. A to během krátké doby přistoupí dalších dvanáct!

Přátelé, blahopřeji vám a zároveň děkuji za milé přijetí. Těšme se na další akce a novinky ve strakonickém kalendáři, na další nezapomenutelná setkání. 

Pavel Moulis

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..