VŠUDE SLAVIA! V TŘEBÍČI URČITĚ

O posledním červnovém víkendu roku 2023 zavítali do Třebíče zástupci 16 odboček Odboru přátel SK Slavia Praha, aby se společně se dvěma týmy pořádající třebíčské odbočky utkali na 21. celostátním setkání odboček o Pohár Odboru přátel v turnaji v malé kopané, hraném tentokrát jako Memoriál Vladimíra Malého.

Ze všech světových stran, od Klatov po Trutnov, od Karlových Varů po Hradec Králové, z Prahy, z Moravy se v páteční podvečer sjížděli slávisté a slávistky do sportovního areálu fotbalového hřiště v Třebíči-Borovině, kde pozorní hostitelé vytvořili příjemné prostředí pro večírek dlouholetých přátel.

Oficiální zahájení Setkání patřilo družstvu z Rožďalovic, pořadateli posledního Setkání, které předalo třebíčským hostitelům putovní standartu. Ta byla za potlesku všech slavnostně vyvěšena na čestné místo. O kulturní zážitek se zasloužila kapela PS beat, která k tanci a poslechu hrála do nočních hodin. Hudbu střídaly jednotlivé díly sportovního kvízu o historii SK Slavia Praha. Vědomosti zde uplatnili především starší účastníci setkání. Večer plný výborné nálady podpořené kvalitním občerstvením, studeným pivem, vzpomínkami na společné zážitky, vyvrcholil sborovým zpěvem slávistické hymny. 

V sobotu se rozjelo tradiční klání v malé kopané. Osmnáct celků bylo rozlosováno do tří skupin, kde se utkal každý s každým. Zápasy ve skupinách určily pořadí pro play-off první osmičky i pro boje druhé výkonnostní skupiny. Že vedle sportu má Setkání i svou humánní stránku, dokázala dražba slávistického dresu s podpisy hráčů a dresu Tomáše Součka z West Ham United. Dva hráči z týmu Srdcaři z Východu ukázali, že mají srdce na správném místě, protože vydražili dresy za čtyři, resp. deset tisíc korun. Výtěžek byl věnován bývalému fotbalistovi Davidu Novotnému na následné rehabilitace.

Utkání o konečné umístění přinesly líté boje, kdy o postupu často rozhodovaly až pokutové kopy. Pohár si přisvojil celek Fanshopu po finálovém vítězství nad Kolínem 2:0. Třetí místo obsadil tým z Brandýsa nad Labem, který k bramborové medaili odsoudil Rožďalovické. Ve spodní části pavouka po opakovaných vítězstvích na pokutové kopy obsadilo krásné 9. místo béčko Třebíče. Nelze opomenout, že nejkrásnějším celkem byly vyhlášené hráčky z České Lípy. Jediné účastnice turnaje dostaly od pořadatelů jako milou pozornost růže.

Sportovní sobota – která byla tradičně pro zájemce obohacena o komentovanou prohlídku města, zde hlavně bývalé židovské čtvrti – utekla jako voda a mnozí účastníci společně pokračovali ve společenské části. Výbornou náladu umocnilo vystoupení skupiny Dimenze. Když se účastníci v pozdní noci rozcházeli, slíbili si, že se do roka zase sejdou na dalším, již 22. setkání odboček Odboru přátel SK Slavia Praha.

Pavel Svoboda, OP Třebíč 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..