VÝROČNÍ VALNÁ HROMADA OP 12.KVĚTNA 2012

Jak bylo oznámeno a upřesněno, konala se v sobotu 12.května výroční valná hromada OP, s jejíž realizací byly letos nemalé problémy.

Snažili jsme se ji naplánovat tak, aby byla spojena s následným domácím zápasem Slavie, což bývá někdy kvůli nestabilitě termínové listiny kvůli TV-přenosům vybíraným na poslední chvíli až neřešitelmý problém. Navíc FAČR přesunula termín posledního kola z neděle na sobotu, pouhé tři týdny před plánovaným termínem (důvodem byla asi kolize se zápasem MS v hokeji s Ruskem – ale to neznal program MS nikdo dříve???). Tradiční sál v hotelu Slavia byl obsazen, a tak se horečně hledalo náhradní řešení. Předchozí zápas s Hradcem byl zase kvůli koncertu skupiny Metallica přeložen na čtvrtek, a tak jsme se sešli nakonec v přízemí hotelu Iris – tam, kde se již podvakrát pořádal Slávistický večer.

Vedle přítomných 64 delegátů jsme přivítali i 3 hosty – generálního ředitele SKS-fotbal, a.s. Dr.Platila (na něj také v diskusi směřovalo nejvíce dotazů), předsedu Fanklubu Ing.Dvorského a zástupce Tribuny Sever Lukáše Valu. Mezi delegáty jsme zaznamenali zástupce 16 odboček – Brandýs nad Orlicí, Česká Lípa, Frenštát, Hodonín, Chomutov, Klatovy, Kolín, Lázně Bělohrad, Libiš, Nečín, Opatovice I, Příbram, Rožďalovice, Semily, Veleň a Žilov Ve zprávách předsedy Ing.Adamce o činnosti a o hospodaření byl podán podrobný výčet všech bohatých aktivit, ale i poukázáno na to, jak musíme každičkou korunku několikrát obrátit. Vyschly všechny dotace, přitom chceme udržet všechny naše aktivity vůči členské základně – spolupráci s internacionály, Setkání odboček, web a zejména náš časopis, který je stále určitým unikátem a který přibližuje mimo jiné i dění v dalších oddílech Slavie!

Tradiční slavnostní akt – předávání standarty Setkání se tentokrát týkal odboček v Nečíni a v Žilově. Setkání v Plasích, kam je nasměrovali Žilovští, je pečlivě připravováno, bude mít i vazbu na humanitární organizaci Donor a nezbývá, než se jen a jen těšit!

Zvoleno bylo i 15 delegátů na VVH celé SK, zpráva kontrolní komise neshledala žádné nedostatky v činnosti OP, usnesení pak shrnuje výhled na další rok s vytčením základních aktivit a se snahou prohlubovat jak vztahy s členskou základnou, tak i  s dalšími slávistickými sdruženími!

Dobi