Zápis č. 32

ze zasedání výboru FO SK Slavia Praha – Odboru přátel konaného dne 13. prosince 2011 v restauraci PH Slavia Praha.

Přítomni:        Adamec, Dobiáš, Havlíček, Chmelík, Kment, Moulis, Vršecký
Kontrolní komise:    Janáček
Sekretariát:            Eisenhut
Omluveni:            Kraft
Hosté:             Josef Mixa, Jindřich Riesner

Př. Adamec  na úvod schůze přivítal př. Josefa Mixu, kterému popřál k jeho 70. narozeninám a předal mu dárkový balíček. Panu Mixovi pak popřáli všichni zúčastnění.

1.    Kontrola zápisu

Červenobílé listy – vydání je zajištěno, př. Dobiáš poděkoval za korekturu a obrázky př. Janáčkovi. Úkol splněn.

Placené reklamy – byly zajištěny. Úkol splněn. Vydavatelství VLTAVA-LABE-PRESS je třeba poslat fakturu na 15 tis. Kč a pět výtisků ČBL. Zajistí sekretariát.

Př. Adamec navrhl oslovit př. Čapka s žádostí o zajištění rozhovoru s př. Mixou u příležitosti jeho jubilejních 70. narozenin. Př. Čapkovi bude tlumočit sekretariát.

2.    Odbočky

Informaci podal př. Dobiáš:

V sobotu 10.12. proběhla beseda v Rožďalovicích, jako zástupci SK Slavia Praha fotbal a.s. se zúčastnili St. Vlček a Soňa Nouzáková. Přítomni byli i členové z odbočky Kolín, za sekretariát př. Dobiáš a Čapek. Beseda měla vynikající úroveň.

Plánuje se:

26.12. v Nečíni silvestrovské derby Slavia – Sparta, dále turnaj ve stolním tenise.

26.12. ve Mníšku pod Brdy turnaj ve stolním tenise. Výhledově, zřejmě 12. března, připravují turnaj žáků na umělé trávě.

Př. Janáček připravuje Kalendář odboček, doplní jej př. Dobiáš

3.    Aktuality

Př. Adamec referoval o některých novinkách z posledního období:

•    Připravuje se transfer Hlouška do Norimberku, což znamená konec hostování ve Slavii.
•    Jandovi končí smlouva, má zájem jít hrát do zahraničí, zatím nemá konkrétní nabídku.
•    Slavia ústy A. Řebíčka plánuje dvě posily. Spekuluje se o hráči z CSKA Moskva (záložník) a o středovém útočníku.
•    Blažek zřejmě koncem roku ve Slavii končí
•    Klub se má v rámci koncepce má zaměřit na práci s mládeží a na „naše“ zdroje. Zmíněno bylo i v rozhovoru s p Držmíškem na Slavistických novinách.

4.    Setkání slávistů

Ještě jednou byly probrány varianty, hlavně termín setkání, kdy Rožďalovice vyjádřili obavu, aby termín nekolidoval s posledním kolem soutěžního ročníku fotbalu. Jako pořadatel byla potvrzena odbočka Žilov, termín 23. června 2012.

5.    Různé

Př. Eisenhut informoval o nových členech z řad SK Slavia Praha fotbal a.s., novými členy se stali Aleš a Adam Řebíčkové, Soňa Nouzáková a Miroslav Platil.

Př. Moulis podal informaci o návštěvě slávistů v Motole. Hráči Latka a Čontofalský předali malým pacientům dárky a podpořili finančně sbírku na Olympijské hry postižených.

Př. Chmelík informoval přítomné o stavu příprav Slávistického večera. Bylo nutno změnit místo konání z důvodu ukončení správy hotelu Iris současnou společností. Po obhlídkách jiných variant hotelů byl jako místo konání vybrán hotel Amarilis ve Štěpánské ul. v centru Prahy. Večer by se měl konat 10. února 2012 od 20:00 hodin. Letos zřejmě bude problém s financemi, zatím nejsou známi sponzoři. Př. Dobiáš se poptá po možnosti předtančení v Sudovém Hlavnu.

Př. Dobiáš přislíbil zajištění přání k novému roku, které by mělo být vyvěšeno na webu.

Př. Chmelík informoval o schůzce ohledně Síně slávy. Siň slávy by měla vzniknout vedle boardroomu v Edenu, vyčleněné prostory jsou však poměrně malé. Na schůzce byl ustaven realizační tým ve složení Starý, Zuska, Scheinost, Pomikal. Jako první věc je nutno provést inventarizaci předmětů (poháry, písemnosti, relikvie), které jsou v majetku Odboru přátel. Inventarizace se tudíž zúčastní př. Havlíček. Dále by se měl podílet př. Zuska, který rovněž určí termín inventarizace.

Výbor po diskusi rozhodl o návrhu na sportovce roku 2011. Sportovci roku budou vyhlášeni na VH SK Slavia Praha.

Příští zasedání výboru FO-OP proběhne 24. ledna 2012 od 17:30 v restauraci PH Slavia Praha.

Zapsal dne 13. prosince 2011 Jan Chmelík.