Zápis č. 35

ze zasedání výboru FO SK Slavia Praha – Odboru přátel konaného dne 20. března 2012  v restauraci PH Slavia Praha

 

Přítomni:                    Adamec, Dobiáš, Chmelík, Kment, Smetana, Vršecký

Kontrolní komise:     Janáček

Sekretariát:                            Eisenhut

Omluven:                   Havlíček, Horáček, Kraft, Moulis

 

 

  1. 1.      Kontrola zápisu

 

Zajištění placené reklamy – vydavatelství VLTAVA-LABE-PRESS uhradilo naší fakturu. Úkol splněn.

 

Rozhovor s Mixou – zatím stále nerealizován. Sekretariát bude i nadále zkoušet dohodnout termín a rozhovor zrealizovat. Úkol trvá.

 

Pronájem hřiště – př. Adamec osobně dohodl s p Alešem Řebíčkem, majitelem SK Slavia Praha zápůjčku hřiště s umělou trávou na zápasy a tréninky mužstva FO-OP. Rovněž budou k dispozici dvě kabiny. Úkol splněn.

 

Články do Poločasu – př. Dobiáš průběžně zajišťuje.

 

Narozeniny Knoflíčka – pan Knoflíček se zastavil na sekretariátu FO-OP a osobně si převzal dárkový balíček k jeho padesátinám. Úkol splněn.

 

Příspěvek na věnec – o příspěvek na pohřební věnec pro p Přibyla se nikdo nepřihlásil. Neví se, kdo tento věnec finančně pokryl. Vypouští se ze sledování.

 

Vydavatel ČBL – přechod k jinému vydavateli ČBL je ve stádiu jednání. S firmou Visual Impact by mělo proběhnout jednání v týdnu od 26. 3. 2012. Za FO-OP se zúčastní sekretář M. Eisenhut.

 

 

  1. 2.      Aktuality

 

Př. Adamec oznámil zrušení záměru uspořádat ples SK Slavia Praha na Žofíně, který byl plánován na 6. dubna 2012. Vzhledem k tomu, že v tomto termínu jsou Velikonoce a je na pořadu Daviscup, nebyla by zajištěna účast sponzorů i fanoušků.

 

Př. Adamec dále informoval o zatím marné snaze majitelů sehnat pro Slávii generálního sponzora. Zdá se, že tento ročník ligy dohraje Slavia bez sponzora a jeho loga na dresu. Jednání s cca třemi subjekty nicméně dále probíhají.

 

 

  1. 3.      Platba za služby

 

Př. Eisenhut informoval o požadavku pana Pavla Davida na zaplacení svých služeb, které poskytuje formou dodávky fotografií. Oficiálně se jedná o platbu 4000,-Kč za dodání dvou fotografií pro ČBL. Ve skutečnosti bylo dodáno fotografií více, některé sloužily pro výběr do ČBL, některé objednal př. Čapek. Pan David spolupracuje s FO-OP již delší dobu. Sekretariát požádá p Davida o seznam dodaných fotografií, rovněž př. Dobiáš připraví seznam přijatých fotografií pro ČBL, aby byl získán skutečný počet. Pro budoucí spolupráci je třeba dohodnout pevná pravidla, na základě kterých by byly fotografie dodávány a následně tyto služby propláceny.

 

 

  1. 4.      Stav hospodaření

 

Př. Eisenhut podal stručnou informaci o stavu hospodaření. Informoval o stavu finančních prostředků v pokladně a na bankovním účtu. Členské příspěvky k datu schůze zaplatilo 670 členů, převážně individuálních. Platby odboček jako celku se teprve očekávají. Značná část se vybere i na VH FO-OP.

 

 

  1. 5.      Odbočky

 

Informaci podal př. Dobiáš.

 

Proběhlo:

 

10.3.2012 –            Dětský rej a maškarní ples v Rožďalovicích – tradičně úspěšný.

10.3.2012 –            VČS v Klatovech, účast hojná (zcela zaplněný sál), z hostů ale pouze př. Dobiáš a  Čapek

17.3.2012 – Josefská zábava v Příbrami tradičně „U Švejka“

17.3.2012 –            Odbočka v Chomutově pořádala v Jirkově spolu s FC Chomutov turnaj v malé kopané na umělé trávě. Velmi zdařilá akce za nádherného počasí.

17.3.2012 – Mariášový souboj pro veřejnost pořádaný odbočkou v Brandýse n. Orlicí

 

Připravuje se:

 

31.3.2012-    „Bowlení“ kolínské odbočky, proběhne v Kutné Hoře

31.3.2012-    „Velikonoční sobota“ – zábava v Sudově Hlavně

28.4.2012-    ples v Lovosicích

28.4.2012-    opékání pravých špekáčků v České Lípě

 

Př. Pavel Moulis připravil pozvání na Setkání slávistů, které pořádá odbočka Žilov, pozvánky rozešle sekretariát, na webu bude zveřejněno.

 

Opatovská odbočka připravuje tradiční zájezd slávistů do Řecka.

 

 

  1. 6.      Různé

 

Př. Moulis zpracoval pozvánky na Setkání slávistů, stylisticky pomohl př. Dobiáš.

 

Př. Dobiáš informoval o stavu webu FO-OP a nově zveřejněných článcích.

 

Př. Smetana diskutoval více věcí:

  • Vztah Bican a SK Slavia – nikde nebylo žádné oficiální vyjádření. Dle př. Adamce prezentuje se jako komunikační nedorozumění, které bylo zneužito sdělovacími prostředky.
  • Budoucnost SK Slavia – na Slavii byla podána žaloba společností eSide. V této souvislosti došlo k porušení oboustranné úmluvy o vzájemném započítávání si pohledávek, kdy eSide bez předchozí domluvy využila momentální pohledávky k podání žaloby. Slavia vše okamžitě uhradila. E-Side, potažmo Natland, se snaží stadion více komerčně využít, kromě čtyř plánovaných koncertů je v plánu Slet sokolů, kvůli kterému má být rozmontována část tribuny a postavena brána borců. Vše by se mělo vrátit do původního stavu. Všechny akce poškozují kvalitu trávníku, o který se stará Slavia. Sama Slavia prakticky zajišťuje provozní stránku stadionu.
  • Sportovní cíle – majitel Řebíček chce v příští sezóně hrát o poháry, ovšem bez posílení kádru i realizačního týmu není dosažení tohoto cíle reálné.

 

Př. Janáček – informoval o připravovaném Kolínském bowlení, proběhne v Kutné Hoře. Zatím účast potvrdilo 11 týmů, k dispozici je 8 drah.

 

 

 

Příští zasedání výboru FO-OP proběhne v úterý 24. dubna 2012 od 17:30 v restauraci PH Slavia Praha.

 

 

Zapsal dne 20. března 2012 Jan Chmelík.