Zápis č. 36

ze zasedání výboru FO SK Slavia Praha – Odboru přátel konaného dne 24. dubna 2012 v restauraci PH Slavia Praha

 

Přítomni:                    Adamec, Dobiáš, Chmelík, Moulis, Vršecký

Kontrolní komise:

Sekretariát:                            Eisenhut

Omluven:                   Havlíček, Horáček, Janáček, Kraft, Kment, Kyzr, Smetana

Host:                          Riesner

 

 

Před zahájením schůze přivítal předseda Ladislav Adamec dlouholetého člena FO-OP Jaroslava Solničku a předal mu dárkový balíček. Př. Solnička se dožil 90 let. Všichni přítomní popřáli jubilantovi hodně zdraví do dalších let.

 

 

 1. 1.      Kontrola zápisu

 

Rozhovor s Mixou – zatím stále nerealizován. Sekretariát bude i nadále zkoušet dohodnout termín a rozhovor zrealizovat. Úkol trvá.

 

Články do Poločasu – př. Dobiáš průběžně zajišťuje.

 

Vydavatel ČBL – přechod k jinému vydavateli nebude realizován. Firma Visual Impact by chtěla zaplatit korektury, čímž by se v konečném součtu nic neušetřilo. Původní vydavatel má již s ČBL zkušenosti.

 

Př. Dobiáš připravil seznam přijatých fotografií pana Pavla Davida. Úkol splněn. Zatím se nic neplatilo, je třeba se s panem Davidem dohodnout. Pan David by měl fakturovat (nebo jinak předložit doklady k proplacení) ihned po poskytnutí fotografií. Pokud se s panem Davidem dohodneme, jeho současná pohledávka se zaplatí.

 

 

 1. 2.      Aktuality

 

Př. Adamec informoval přítomné, že Slavia doposud nesehnala generálního sponzora. Jednání s cca třemi subjekty i nadále probíhají.

 

Př. Adamec dále informoval o setkání s majiteli Slavie. Na setkání se diskutovalo:

 • Problematika trenéra ligového týmu
 • Stadion a úpravy na něm
 • Možné příchody a odchody hráčů (možné příchody např. Nešpor [Bohemians], Hlinka [Austria], Vošahlík [Jablonec]. Odejdou Böhm a Blažek. Otázka je nad Latkou, Trubilou a Petrákem)

 

Ze strany zástupců SDS bylo doporučeno sledování smluv bývalých slávistů z hlediska konce jejich kontraktu a možného příchodu do Slavie.

 

 

 1. 3.      Červenobílé listy

 

Př.Dobiáš informoval o přípravě nového vydání. ČBL jsou z 80% procent připraveny a budou obsahovat např. článek o 50. letém výročí MS v Chile (Vytlačil, Lála). Článek ke 120. výročí založení Slavie bude obsahovat, rekapitulaci titulů a úspěchů, zastavení u „uteklých titulů“ a představí 29 odvětví sportu sdružených ve Slavii. Do ČBL přispěl i př. Macháček s článkem o odchovancích Slavie.

 

 

 

 1. 4.      Stav hospodaření

 

Př. Eisenhut podal stručnou informaci o stavu hospodaření. Informoval o stavu finančních prostředků v pokladně a na bankovním účtu. Členské příspěvky k datu schůze zaplatilo cca 800 členů, z toho 583 individuálních. Platby odboček jako celku se teprve očekávají. Značná část by se měla vybrat na VH FO-OP.

 

 

 1. 5.      Odbočky

 

Informaci podal př. Dobiáš.

Zábava v Sudově Hlavnu byla zrušena ze zdravotních problémů.

 

Proběhlo:

 

14.4. 2012 –           Vynikající oslava 45 let odbočky Příbram. Slavnostní schůze, prohlížení kronik, diskuse.   .

15.4. 2012 –           Pochod krajem žuly a jalovců v Nečíni po 22 letech. Bylo 64 účastníků!

 

Proběhne:

 

28.4 .2012 –           Ples v Lovosicích. Nabízí se možnost využití jejich kapely pro příští Slávistický večer

30.4. 2012 –           Čarodějnice v Rožďalovicích. Začátek již 15:30. Akce bohužel koliduje s ligovým zápasem Slavie v Plzni, nebude hráč na tradiční kopání penalt. Program je ale bohatý, budou šermíři, přehlídka vojenské techniky, hry pro děti.

 

 

 1. 6.      Setkání slávistů

 

Př. Moulis ve spolupráci s př. Dobiášem zpracovali průvodce krajem Setkání, př. Dobiáš připravil vědomostní test. Setkání se uskuteční 23. června 2012 a kromě tradičního turnaje se počítá s prohlídkou kláštera, hrobky a muzea. V případě zájmu se uvažuje o výletě a kopání penalt. Na Setkání jsou pozvány i děti z motolské nemocnice.

Vzhledem k nedostatku termínů se současně s hlavním turnajem odehraje Memoriál Petra Dünghübela, do nějž se budou započítávat výsledky těch týmů, které se na memoriál přihlásí a zaplatí startovné.

V rámci hlavního turnaje se plánuje finále útěchy, kde se dva nejslabší týmy utkají o voucher na zápas Slavie.

Př. Moulis zajistí pozvání pro oba bratry Řebíčky.

 

 

 1. 7.      Příprava Valné hromady

 

VH proběhne 12. května 2012 od 13:30 hodin v hotelu IRIS v Edenu. Náklady na pronájem sálu činí 4 000,-Kč, občerstvení v hodnotě 5 000,-Kč nabídl zaplatit př. Čapek.

 

Předsednictvo bude čítat maximálně deset lidí. Navrženi budou Adamec, Dobiáš, Kment, Smetana, v případě účasti hosté (např. Řebíček, Dvorský za FK, Krob za DPD, Vala za TS) a zapisovatel Chmelík.

 

Byl schválen jednací řád a program VH. Obojí vytiskne př. Chmelík

Zprávu o činnosti FO-OP během roku přednese př. Adamec

Zprávu kontrolní komise přednese př. Kyzr

 

Do komisí budou navrženi:

 • Mandátová:                  Dobiáš, Vršecký, Moulis
 • Návrhová:                    Riesner, Eisenhut, Kment

 

Řídící schůze:         Smetana

Zapisovatel:            Chmelík

 

Výběr příspěvků na VH zajistí př. Horáček

 

 

 1. 8.      Různé

 

Př. Vršecký informoval o natáčení polské televize, kterého se zúčastnil spolu s kolegou Stehlíkem. Pořad o fanoušcích byl naplánován v rámci pořadů pro ME ve fotbale. Hlavním cílem zúčastněných byla propagace Slavie.

 

 

Příští zasedání výboru FO-OP proběhne v úterý 22. května 2012 od 17:30 v restauraci PH Slavia Praha.

 

 

Zapsal dne 24. dubna 2012 Jan Chmelík.