Zápis č. 38

ze zasedání výboru FO SK Slavia Praha – Odboru přátel konaného dne 19. června 2012  v restauraci PH Slavia Praha

Přítomni: Adamec, Dobiáš, Havlíček, Chmelík, Moulis, Vršecký

Kontrolní komise:

Sekretariát: Eisenhut

Omluven: Horáček, Janáček, Kment, Kraft, Kyzr, Smetana

 

 1. 1.      Kontrola zápisu

 

Rozhovor s Mixou – rozhovor byl změněn na zpracování medailonku. Medailonek se připraví pro zveřejnění v ČBL, zpracuje př. Dobiáš

Články do Poločasu – pro budoucí spolupráci výbor FO-OP doporučuje zpracování příspěvků s určitou tématikou. Podrobnosti je třeba dohodnout s pí Nuzákovou. Projedná sekretariát, spolupracovat bude př. Dobiáš.

Upozornění na platbu příspěvku (odb.Jílemnice) – provedl písemně sekretariát, zatím žádná odezva.

Sjednocení organizací fanoušků – rozhovory s Fanklubem zatím neproběhly, př. Kment je  dočasně zdravotně indisponován, př. Chmelík dojedná schůzku se zástupci Fanklubu.

Akce v Nečíni – oslavy výročí místního Sokola a 70ti let kopané připadly na stejný termín jako setkání slávistů v Plasích. Fotbalové utkání bylo z tohoto důvodu přesunuto na neděli.
 

 1. 2.      Aktuality

 

Př. Moulis informoval  o příjezdu generálního ředitele SK Slavia Praha-fotbal, a.s. pana Kusého na setkání slávistů do Plas. Je možné, že setkání se zúčastní některý z pánů Poustka, Kubík a Ulich.

Př. Adamec seznámil přítomné s informacemi týkajících se „A“ týmu Slavie:

 • Podařilo se přivést stopera Dobrotku ze Slovanu Bratislava, vrátil se Karol Kisel. Slavia se dále snaží získat útočníka Vošahlíka z Jablonce. David Jarolím zřejmě nepřijde.
 • Volní jsou a hledá se pro ně angažmá: Kaufman, Mareš, Tafat, Hanuš
 • Odchod je stále možný v případě Latky,  záleží na nabídce.

3.      Setkání slávistů v Plasích

Př. Moulis přednesl některé podrobnosti k připravovanému setkání.

 • Na turnaj je přihlášeno doposud 25 týmů, bude se hrát na čtyřech hřištích ve čtyřech skupinách, rozhodčí jsou zajištěni.
 • Beseda by měla proběhnout ve 14:00. Má přijet generální ředitel Kusy s některým z trojice Poustka, Kubík a Ulich. Pokud by přijeli Kubík s Ulichem, zahráli by si exhibiční zápas.
 • Výlet autobusem se pořádat nebude, ale je zajištěna prohlídka zajímavých míst a památek. Účastníci mohou navštívit například klášter, muzeum či hrobku rodu Metternichů. Je možnost noční návštěvy kláštera, která je spojena s divadlem.
 • Př. Dobiáš připravil kviz se 60ti otázkami, vyhodnocení proběhne při vyhlášení turnaje, vítěz kvizu dostane diplom a voucher na dvoudenní pobyt v boudě Máma v Krkonoších v září.
 • Př. Čapek věnoval voucher na permanentku pro vítěze utkání útěchy.
 • Finanční krytí je zajištěno sponzorskými dary místních sponzorů (např. Mikroregoin, obec Plasy, Žilov, Dolní Střela).
 • Štáb je technicky i personálně zabezpečen.
 • V areálu bude k dispozici bohaté občerstvení i prodej různých suvenýrů.
 • V souvislosti s aktivitami sdružení Donor, přijedou zástupci nemocnice Motol, rovněž bude organizována sbírka na onkologické oddělení.
 • Ubytování i zábava jsou organizačně zajištěny.
 • Konečné vyhodnocení a předání cen je plánováno na 18:00 hodin.

 

 1. 4.      Odbočky

Informaci o akcích na odbočkách podal př. Dobiáš.

Proběhlo:

1.6.2012 – Závěr sezóny a dětský den na Marii v Příbrami s opékáním špekáčků

2.6.2012 – Pětiboj v České Třebové

16.6.2012 – Veleňská pentle (podrobnosti se lze dočíst na webu Odboru přátel)

 

Př. Dobiáš dále zmínil skutečnost, že tým rekreační kopané FO-OP se umístil coby nováček na 8. místě přeboru, což je nejvyšší možná soutěž rekreačních týmů.

 1. 5.      Stav hospodaření

 

Př. Eisenhut podal stručnou informaci o stavu hospodaření. Informoval o stavu finančních prostředků v pokladně a na bankovním účtu. Členské příspěvky zatím zaplatilo cca 1300 členů, z toho je asi polovina individuálních přispívatelů. Očekává se výběr příspěvků na setkání slávistů v Plasích.

 1. 6.      Červenobílé listy

 

O přípravě informoval př. Dobiáš. Příprava je v podstatě u konce, předpokládá se 36 stran textu. Doplní se krátký medailonek př. Mixy. Kromě úvodníku je připravena informace o fungování sekretariátu FO-OP, jeho kontaktních údajích a pracovní době. ČBL se budou věnovat výročí 120 let od vzniku Slavie, budou obsahovat vzpomínku na Chile a článek od přispívatele př. Macháčka. Obsahem by měly být známé novinky z oblasti sportu a fotbalového „A“ týmu SK Slavia Praha, příchody, odchody. Již klasickou součástí je i mozaika. Na titulní stranu bude umístěna fotografie Martina Latky, poslední strana by měla obsahovat foto „A“ týmu SK Slavia Praha v ročníku 2012/2013.

Předpokládá se asi 2200 výtisků.

 1. 7.      Různé

Byl zmíněn úspěch mužstva rekreační kopané FO-OP, které obsadilo třetí místo na turnaji v Poreči v silné mezinárodní konkurenci, kde za některé týmy nastoupili bývalí profesionální hráči.

Příští zasedání výboru FO-OP proběhne v úterý 21. srpna 2012 od 17:30 v restauraci PH Slavia Praha.

Zapsal dne 19. června 2012 Jan Chmelík.