ZÁPIS Z VÝBORU Č. 31

Zápis č. 31

ze zasedání výboru FO SK Slavia Praha – Odboru přátel konaného dne 26. dubna 2017

na stadionu Eden Aréna

Přítomni:                    Chmelík, Havlíček, Krob, Moulis, Pomikal, Váňa, Vršecký

Sekretariát:               Vršecký

Omluveni:                  Dobiáš, Horáček, Janáček, Smetana, Vavřina

Host:                          Mixa

V úvodu zasedání výboru FO-OP proběhla diskuse týkající se nabídky společnosti CEFC China na odkup pozemku pod fotbalovým stadionem a přilehlých parcel v majetku SK Slavia Praha, spolek a nabídky investic souvisejících s odkupem. Př. Krob přečetl oficiální dokument, kterým společnost CEFC vzhledem k novým skutečnostem a nesouhlasu některých osob zastupujících spolek s prodejem předmětného pozemku bere svoji nabídku na odkup pozemků zpět.

V následné diskusi př. Mixa seznámil přítomné se skutečnostmi a možnými příčinami současné situace, které v konečném výsledku vedly např. k dvojímu pronájmu části pozemku, nejdříve společnosti SK Slavia Praha-fotbal, a. s., poté společnosti Hochtief cz, a. s., která oznámila úmysl na této části pozemku, v podstatě uprostřed sportovního areálu, postavit devítipodlažní bytový dům s garážemi.

Př. Krob přiblížil následné kroky společnosti SK Slavia Praha – fotbal a. s., kterými hodlá zajistit svá práva nerušeného užívání předmětného pozemku.

Do diskuse se zapojila většina členů výboru. Konstatovali politování nad nevyužitou nabídkou společnosti CEFC China i nad současnou situací. Po diskusi př. Mixa opustil jednání, které pokračovalo dle zaslaného programu.

 1. Schválení programu

Program byl schválen všemi hlasy.

2. Schválení zápisu č. 30 ze zasedání výboru 20. 2. 2017

Zápis byl schválen všemi hlasy.

 1. Kontrola úkolů

Úkol 11/1: Př. Vršecký zjistí, zda byla ze strany SK Slavia Praha – fotbal, a. s. odeslána odpověď klubu FK Borac Banja Luka v souvislosti se zapůjčením Středoevropského poháru, pokud ano, co bylo jejím obsahem.

Ze strany SK Slavia Praha – fotbal, a. s. proběhla zatím nezávazná jednání s lidmi spolupracujícími s klubem FK Borac. Budeme nadále sledovat.

Úkol 18/2: V souvislosti s kontrolou archivu FO-OP a Slavie členové výboru na příštím zasedání navrhnou složení týmu, který by jednotlivé exponáty zdokumentoval. Do spolupráce v této věci se kromě př. Vršeckého a př. Riesnera zapojí Soňa Nouzáková.

Vhodné prostory pro uložení exponátů nebyly zatím nalezeny. Úkol trvá.

Úkol 24/5: Př. Horáček zjistí možnosti pořízení počítače s novým operačním systémem.

Př. Horáček poskytl základní informace a navrhl konfiguraci. Při nákupu lze případně spolupracovat s př. Chmelíkem. Nákup bude řešen operativně dle aktuální nabídky. Bude dotázán i př. Eisenhut, autor provozované aplikace, aby byly splněny i požadavky aplikačního sw na bezchybný chod.

Byl zrealizován nákup PC a proběhla instalace systému Windows 10. Byla zprovozněna tiskárna. V současnosti probíhá konfigurace provozovaných aplikací.

Úkol probíhá.

Úkol 28/1: Vzhledem k tomu, že ne všichni členové výboru zprovoznili své mail boxy na doménové adrese ‚odborpratel‘, pozve sekretariát na schůzi výboru př. Ocetníka. Př. Ocetník by měl provést potřebnou instruktáž, případně si členové výboru s ním dohodnou osobní konzultaci.

Úkol trvá.

Úkol 27/1: Př. Pomikal zajistí výrobu razítka s podpisem Pavla Řeháka. Úkol trvá.

 

 1. Personální záležitosti

Př. Dobiáš oznámil rezignaci na pozici člena výboru FO-OP ze zdravotních důvodů. Výbor FO-OP přijal rezignaci př. Dobiáše a poděkoval za jeho dlouholetou činnost pro FO-OP. Výbor je nadále připraven s př. Dobiášem spolupracovat hlavně v oblasti publikační činnosti. Členem výboru pověřeného komunikací s organizačními jednotkami FO-OP byl po rezignaci př. Dobiáše určen 2. místopředseda FO-OP př. Moulis.

 1. Informace předsedy

Př. Krob vyjádřil poděkování př. Moulisovi za jeho nabídku vykonávat funkci člena výboru pro komunikaci s organizačními jednotkami FO-OP.

V další části projevu př. Krob nastínil potřebu doplnit výbor FO-OP o novou nastupující generaci. Ve výboru by měli mít zastoupení členové odboček Tribuna Sever, Area 114 i zástupci mimopražských „silných“ odboček. Výbor FO-OP se shodl na osobách, které budou osloveny. Rovněž př. Janáček by neměl kandidovat do kontrolní komise, ale přímo do výboru FO-OP. 

Činnost FO-OP by se v budoucnu měla více opírat o spolupráci s odbočkami.

Velkou výzvou je udržení úrovně Červenobílých listů. Nesmí se zapomenout i na zprovoznění eČBL. Dále by měl pokračovat projekt Univerzita Slavia včetně bádání v historii Slavie. Budou podporovány všechny akce vedoucí k prezentaci Slavie.

Podařilo se financovat četné aktivity, které přesáhly půdorys FO-OP, např. adopce hrobu J. W. Maddena či podíl na příchodu fotbalisty Krisztiána Tamáse do SK Slavia Praha.

 1. Příprava 17. Setkání slávistů

V přestávce utkání Slavie s Hradcem Králové byla pořadateli ze Strakonic předána putovní standarta. Strakoničtí se na Setkání slávistů (24. 6. 2017) pilně připravují. Kromě turnaje v kopané, který se uskuteční ve skvělém sportovním areálu, jsou připraveny i doprovodné akce. Ve stejném termínu se ve Strakonicích uskuteční pivní pouť, kterou mohou účastníci Setkání slávistů navštívit. Závěrečné společenské posezení slávistů je připraveno od 20.00 v restauraci „V Ráji“. Ubytování je zajištěno na internátech; ubytování je třeba objednat do 31. 5. 2017.

Další informace budou zveřejněny na webu FO-OP.

 1. Informace o ČBL

Příští číslo bude věnováno reprezentantům, nosný článek tohoto tématu zpracovává př. Zápotocký. Vydání bude obsahovat kromě tradičních rubrik i vzpomínky na pohárové výjezdy Slavie. Zimní číslo ČBL bude zaměřené na 125 let existence sportovní Slavie.

 1. Informace o webových stránkách FO-OP

O web FO-OP se stará vzorně př. Ocetník. Snahou by mělo být zapojit do psaní příspěvků více autorů.

 1. Informace sekretáře FO-OP

Př. Vršecký informoval o:

 • stavu finančních prostředků;
 • detailech z přípravy Setkání slávistů ve Strakonicích;
 • členské základně; z členských příspěvků bylo převedeno 67 tis. Kč pro SK Slavia Praha, z.s.;
 • nových odbočkách, kterými jsou Hostouň, Soběslav-Jižní spojka, Slivenec a Milevsko;
 • podaných grantech,
 1. Informace o činnosti odboček

Připravil př. Dobiáš:

Konalo se:

27. 2.  Area 114 – VVH

20. 3. Příbram – tradiční Josefská zábava

24. 3. Strakonice – výjezdní seminář Univerzity Slavia a prohlídka pivovaru

25. 3, Veleň – VVH spojená s besedou s př. Krobem a hráčem Frydrychem

1. 4.Pietní akt u hrobu J. W. Maddena za účasti několika odboček a zástupců klubu Celtic Glasgow a spolku Celtic Graves Society

1.4. Libiš – brigáda členů tamní odbočky při úpravách Maikolandu ( dokončení prací 15.4.2017)

8.4. Kolín – 11. ročník „Bowlení“

22. 4. Příbram – oslava 50. výročí založení odbočky

Připravuje se

29.4. Rožďalovice – Slávistické čarodějnice

7.5. Obříství – Memoriál Jana Maika v malé kopané

11. Různé

 • Př. Vršecký přečetl poděkování příbramských př. Dobiášovi a Moulisovi za jejich pomoc při přípravě oslav jejich výročí.
 • Př. Havlíček oznámil, že na příští VH FO-OP již nebude kandidovat na člena výboru FO-OP. Jako vhodného kandidáta doporučil př. Ocetníka, který stál za zrodem odbočky Area 114.
 • Př. Pomikal zmínil připravovanou akci „Výstup na Říp“ o kterou je velký zájem. Uskuteční se pravděpodobně 3. června.

Příští zasedání výboru FO-OP se uskuteční 5. června 2017 na stadionu Slavie, čas bude upřesněn.

Zapsal dne 26. dubna 2017 Jan Chmelík.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..