ZÁPIS Z VÝBORU Č. 33

Zápis č. 33

ze zasedání výboru FO SK Slavia Praha – Odboru přátel konaného dne 13. listopadu 2017 na stadionu Eden Aréna

 

 

Přítomni: Havlíček, Chmelík, Krob, Pomikal, Smetana,Vršecký

Sekretariát: Vršecký

Kontrolní komise: Janáček, Vavřina

Omluveni: Moulis, Váňa

 

 1. Schválení programu

Program byl schválen všemi hlasy.

 1. Schválení zápisu č. 32 ze zasedání výboru 9. 10. 2017

Zápis byl schválen všemi hlasy.

 1. Kontrola úkolů

Úkol 32/1 – Plánky původního Středoevropského poháru, dle kterých je možno pohár vyrobit, jsou uloženy v archivu Rapidu Vídeň. 

Př. Krob zajistí oficiální žádost SK Slavia Praha o zapůjčení kopií plánků za účelem zhotovení věrné kopie Středoevropského poháru. Úkol nově formulován.

Úkol 18/2: Zdokumentování exponátů  v souvislosti s přípravou muzea Slavie. Na skenování, výběru exponátů a jejich zdokumentování se podílí Soňa Nouzáková a př. Zápotocký.

Úkol probíhá.

Úkol 28/1: Vzhledem k tomu, že ne všichni členové výboru zprovoznili své mail boxy na doménové adrese ‚odborpratel‘, pozve sekretariát na schůzi výboru př. Ocetníka. Př. Ocetník by měl provést potřebnou instruktáž, případně si členové výboru s ním dohodnou osobní konzultaci.

Př. Ocetník bude kandidovat do výboru, v případě jeho zvolení bude provedení instruktáže jednodušší.

Úkol trvá.

 1. Informace předsedy

Př. Krob informoval o termínu ligového zápasu s Ostravou. Zápas se odehraje již v pátek 1. 12. 2017 ve večerních hodinách. Z tohoto důvodu padá termín valné hromady, která byla plánována na víkend 2. či 3. prosince před ligovým zápasem.

Byl zhodnocen průběh valné hromady SK Slavia Praha, spolek. Výborný projev př. Zápotockého vázajícího se k 125 leté historii Slavie.

Úkol 33/1: Př. Pomikal zajistí projev př. Zápotockého za účelem jeho zveřejnění na webu FO-OP.

SK Slavia Praha – fotbal, a.s. plánuje ve spolupráci se společností CEFC uspořádat slavnostní večer v Obecním domě v Praze k 125. výročí založení „sportovní“ Slavie.

Na webu Slavie Praha proběhne anketa o nejlepší historickou (vybírá se od roku 1892 do roku 1992) a novodobou sestavu Slavie (výběr hráčů hrajících od roku 1992).

Byla podána informace o stavu fotbalového „A“ týmu Slavia Praha.

 1. Příprava valné hromady FO-OP

Valná hromada FO-OP proběhne 10. prosince 2017 od 12:00 h. v hotelu IRIS na stadionu Slavie v Edenu, prezence účastníků bude zahájena v 11:30 h.

Výbor FO-OP schválil jednotlivé nominace na členy výboru a kontrolní komise.

Byl schválen návrh na rozšíření počtu členů výboru ze současných 9 členů na 11 členů. Kontrolní komise bude mít tři členy.

O nominacích i rozšíření počtu členů výboru se hlasovalo.

Předběžně bylo schváleno obsazení volební komise (Riesner, Havlíček, Hahn) a zapisovatele (Chmelík). Konečné obsazení komisí bude projednáno na zasedání výboru FO-OP před valnou hromadou FO-OP dne 4. prosince 2017.

 1. Příprava 18. Setkání slávistů

Výbor FO-OP po rozpravě přijal nabídku Kardašovy Řečice na pořádání Setkání slávistů v termínu 6. července 2017. V blízkosti místa konání (Pluhův Žďár) se nachází nemovitost, kde žijí potomci prezidenta a hráče Slavie Edvarda Beneše. Nabízí se možnost besedy s nimi.

 1. Informace o Červenobílých listech

Nové vydání ČBL se ponese v duchu 125. výročí založení Slavie. Nosným tématem budou humorné příběhy ze života, které jsou spojeny se Slavií a které se podařilo mezi slávisty posbírat. Zveřejněno bude 125 nejlepších dle provedeného výběru. Zatím bylo zaregistrováno cca 200 příběhů. Vše bude doplněno zábavnými fotkami Martina Malého.

ČBL budou samozřejmě obsahovat i tradiční rubriky.

 1. Informace o webových stránkách FO-OP

Webové stránky jsou funkční. Je však třeba zřídit záložní přístup do redakčního systému webu pro pověřeného člena výboru v případě nepřítomnosti př. Ocetníka či náhlé havárie.

Úkol 33/2: Sekretář př. Vršecký projedná s př. Ocetníkem zřízení záložního přístupu do redakčního systému webu FO-OP.

 1. Informace sekretáře FO-OP
 • Pražská tělovýchovná unie pořádá školení zaměřené na přípravu žádosti o dotaci.
 • Byla podána informace o stavu finančních prostředků FO-OP a předpokládaných výdajích do konce roku. Hospodaření v roce 2017 je v plusových hodnotách.
 • Na valné hromadě SK Slavia Praha, spolek byly z členů FO-OP vyznamenáni tři lidé, př. Dlouhý, Zápotocký a Zuska.
 • Akce Slávistické dušičky se účastnilo cca 25 lidí. Hřbitovy se objížděly hromadně autobusem.
 • Celkem máme evidováno 2950 členů FO-OP, členské příspěvky pro rok 2017 zaplatilo přes 2500 členů. Bylo zaevidováno 675 nových členů.
 • Zájezdu do Villarrealu se zúčastnilo 85 osob, na letecký zájezd do tel Avivu je doposud přihlášeno 25 osob.
 • Připravuje se slávistický dokument Sezona s titulem, dokument bude obsahovat rozhovory vracející se k průběhu boje o titul. Je možno přispět na krytí nákladů koupí věcných předmětů. Výbor FO-OP rozhodl přispět zakoupením věci do 5ti tisíc Kč.
 1. Informace o činnosti odboček

Př. Moulis sepsal přehled akcí na odbočkách pořádaných do začátku listopadu 2017. Ústně byla zmíněna Univerzita Slavia, kterou zajišťoval př . Pomikal a pořádanou tentokrát v Dřevníkách. Univerzita měla u místních účastníků velký úspěch. Úspěšný byl i turnaj v kuželkách pořádaný v Trutnově.

 1. Různé
 • Př. Vršecký seznámil přítomné s přehledem odboček dle počtu členů.
 • Př. Chmelík upozornil na nutnost řešení ochrany osobních údajů vzhledem k požadavkům legislativy GDPR.

Příští zasedání výboru FO-OP se uskuteční 4. prosince 2017 od 18 h. na stadionu Eden Aréna v zasedací místnosti.

Zapsal dne 13. listopadu 2017 Jan Chmelík.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..