Zápis ze zájezdu a návštěvy MAIKOLANDU 11.7.2009

OLYMPUS DIGITAL CAMERA         Jednu  červencovou sobotu  jsme vyrazily autobusem  p. Šárky ze Slap  na dlouho vypravovanou akci k našemu kamarádovi  Jendovi  Maikovi do Libiše u Neratovic. Po sedmi letech.

Dlouho se nám to nevedlo, dlouho jsme nemohli sehnat peníze. Před dvěma roky jsme to měli vypravený. A čtrnáct dní před odjezdem jsme to museli pro srdeční slabost Jendy Maika zrušit. Až nyní se to povedlo za finanční pomoci  Obecního úřadu, který nám přispěl částkou 1500,-. Tak jsme si mohli dovolit dát cenu zájezdu 100 Kč na osobu a děti jely tradičně zadarmo. Organizaci a přípravu zájezdu s občerstvením a obsluhou zajistil Václav Roučka. Během cesty se podávali bonbónky Slávie i nějaký to pivečko i panáček. K navigaci se postavil Mikuláš Šablo a na poprvé jsme odbočili o cestu dříve a zajeli sice do Libiše, ale jinam. A horko těžko jsme se ze slepé uličky  vraceli. K občerstvení jsme měli  10 litrů drškové polévky, párky, křupky, brambůrky. K pití  10% Gambrinus  a 12% Plzeň, limo a alkohol. Jen tak pro zajímavost vypilo 3 l alkoholu. Polévku a pití  prodávali pani Roučková Jiřina a Míla Baštářová. Řidičem autobusu byl zpívající Josef Šárka.  Během cesty a v Maikolandu zpívala kapela pana Zahálky z Masečína. Celkem se zájezdu zúčastnilo 7 členů odbočky, 24 nečlenů , 5dětí a 2 slávisti z Kolínské odbočky.

Název MAIKOLAND je odvozen podle jména našeho hostitele . Vše se nachází v Libiši u Neratovic ve slávistickém skanzenu,  kde je vše od plotu až po dílnu v našich červenobílých barvách. Pan Maik a pani Maiková nás vyhlíželi už na cestě. Jenda Maik osobně každému potřásl rukou a přivítal ho. Po prohlídce si vzal slovo předseda Václav Roučka, který přivítal  hosty v Maikolandu a seznámil je s naší odbočkou a posledními akcemi. Potom předal dary členům k narozeninám. Konkrétně k 35 letům Romana Komzáka a k 70 letům Mikuláše Šabla. Potom předal legitimaci našemu poslednímu členovi z Litvy – Danovi.

Protože tady bylo více nečlenů, seznámil je s naší fotbalovou Slávií, historií, hráči a co znamenají barvy a hvězda na našem dresu. Potom řekl Maik pár slov jak se dostal k malování a později  přidal  pár historek. Následovala volná zábava. Počasí nám vyšlo fantasticky, když jsme končili začalo poprchávat. Jenda Maik jako průvodčí nám dal znamení k odjezdu. Zájezd se každému líbil i dětem, kterým učarovala stará požární houkačka poháněná vzduchem z pumpičky.