ZÁVĚR BŘEZNA – VE ZNAMENÍ KOLÍNSKÉ ODBOČKY!

Čtvrtek 27. března a sobotu 29. března měli v kalendáři červeně zaškrtnuty členové a přátelé kolínské odbočky OP SK Slavia Praha. Díky za vše patří MUDr. Michaelu Janáčkovi, duši nejen kolínské odbočky OP. Pro něj byl tento týden dvojnásob hektický – počítejte s námi – v neděli ligový zápas s Jihlavou, v pondělí schůze celostátního výboru OP, ve středu pak pohárový zápas v Brně, na což navazovaly obě zmíněné akce.

Ale jak už jsme u Míši zvyklí, vše zvládal v klidu, s úsměvem, se vstřícnosti k účastníkům, ale i se slovy díků všem, kteří jej v této záslužné činnosti podpořili a svou troškou do mlýna přispěli!

Hvězdami čtvrtečního večera byl (staro)nový ředitel komunikace Jiří Vrba a Standa Vlček. Obě jména jsou již zárukou zdárného průběhu celého večera a předpoklad byl více než na 100% splněn!

Tradiční Slávistické bowlení (není to, přátelé, krásný důkaz pružnosti a krásy naší češtiny, kdy se tento novotvar zrodil z krátké diskuse mezi oběma Míši – tedy mou maličkostí a již zmíněným Míšou Janáčkem?) se letos uskutečnilo v tradičním místě Bowling centra v Kutné Hoře. Možná, že někdy se již projevil fakt, že i herna může podléhat procesu stárnutí, ale tradice dokáže překonat drobnosti, které by mohly nějaký ten mráček na oblohu přivát.

Pokud se nad akcí zamyslíme, jedná se o třetí největší „všeodbočkovou“ akci – po Setkání a Veleňské pentli. A ani letos odbočky nezklamaly – v abecedním pořadí jsme napočítali v herně družstva těchto odboček a sídel organizovaných slávistů: Brandýs nad Orlicí, Česká Lípa, Česká Třebová, Havl.Brod, Kolín, Praha (tu reprezentoval člen výboru OP Ing.Havlíček se svými přáteli), Rokycany a Veleň . To, že první dvě místa obsadila obě družstva z Rokycan, je už víceméně evergreenem a buďme rádi, že aspoň bowling udržuje v povědomí někdejší pověst kdysi tak slavné odbočky, jejíž duší býval nezapomenutelný Karel Grof…Bronz nakonec vybojovali přátelé z Brandýsa nad Orlicí, ač nastoupili bez tradiční hvězdy Petra Tomáška, díky němuž se boj o špici vždy ve prospěch Brandejšťáků dramatizuje. Ale vyhráli vlastně všichni – hezké ceny, ale především výborná atmosféra, kde mimo jiné vládne i ono známé coubertinovské heslo, že není vždy důležité zvítězit.

Kolínští přátelé, díky! A těšíme se na shledanou při předvánoční Kolínské kuželce dvojic!

Dobi