ZÁVĚR JUBILEJNÍHO ROKU OZDOBILY TŘI ÚSPĚCHY SLAVIE!

  • V SOBOTU 29.12. VYHRÁLY HÁZENKÁŘKY ČESKÝ POHÁR!
  • V NEDĚLI 30.12. I TŘETÍ HOKEJOVÉ DERBY PRO SLAVII!!
  • SLAVIA VÍTĚZÍ I V OBOU SILVESTROVSKÝCH DERBY!!!

Každý, kdo nepodlehl mezivánočnímu televiznímu běsnění a naladil si sportovní kanál, mohl si v sobotu 29.prosince vychutnat triumf slávistických házenkářek ve finále Českého poháru! Výhra 29:25 je o to cennější, že o půli Slavia prohrávala o 4 branky!

            Ve sparťanské hale na Podvinném mlýně tak slávistky vyhrály finále Českého poháru nad úřadujícími mistryněmi z ostravské Poruby a otevřely si tak vrátka do pohárové Evropy, ať už liga dopadne jakkoliv (ale ani v Interlize si nevedou špatně, zatím jsou třetí!).

Bojovnost, vůle, umění i úcta k červenobílým barvám, které letos oslavily 120 let své existence, přinesly díky našim házenkářkám krásnou třešničku na velký slávistický jubilejní dort!

Takovýto dárek je za všechna novoroční klišé a formální gratulace! Házenkářky tak sportem vyjádřily vše, na co všichni myslíme:

Naše milovaná Slavie, stoupej i v dalších letech po žebříčku slávy a popularity! Přinášej nám i v roce 2013 a v letech dalších radost z úspěchů a hrdost na to, že si můžeme říkat slávisté, že jsme členy velké slávistické rodiny, největšího a nejslavnějšího českého klubu, který nedávno vstoupil do třináctého desetiletí své bohaté existence!

I redakce našeho webu upřímně blahopřeje našim házenkářkám a přeje si co nejvíce radosti z úspěchů všech slávistů! A ať si je všichni užijeme ve zdraví a v optimismu!

A aby toho nebylo málo, přidali se v neděli i naši hokejisté. Potřetí letos prohrávali v derby o dvě branky, potřetí pak zápas otočili, i když tentokrát „jen“ k vítězství na samostatné nájezdy!

A konečně obě Silvestrovská derby skončila jednoznačně 8:5 a 7:2 pro Slavii. I zde tak platilo ono: „Derby je naše, slávisté, derby je naše!“

Říkává se – Jak na Nový rok, tak po celý rok! Kéž by se toto pravidlo posunulo i na poslední tři dny roku předcházejícího!!!

Dobi