ZDAŘILÁ VÝROČKA I BESEDA V KOLÍNĚ

Ve čtvrtek 8. září 2011 jsme se sešli v salonku Obecního domu. Výroční schůzí jsme si připomněli 44 let od založení naší odbočky. Mezi námi byli dva pamětníci tehdejší slavné schůze v lednu 1967 – přátelé J. Krátký a Z. Černušák.

Dávno je časům tehdejšího plného sálu přízemí, kde 130 lidí navštívilo ustavující schůzi a 80 z nich okamžitě vstoupilo do Odboru přátel a založilo zdejší odbočku. (více v sekci O nás)

Hlavním tématem tohoto čtvrtečního výročního setkání ale nebylo vzpomínání na dávné časy. Po únorových termínových kolizích se nám za pomoci sekretariátu FO-OP (jmenovitě přítele Jana Čapka) a manažera pro komunikaci Ondřeje Zlámala podařilo zajistit besedu s hostem nad jiné vzácným – Martinem Vaniakem. A jen zdravotní obtíže nedovolily návštěvu trenéra A týmu Slavie – Michala Petrouše.

Diskuze byla skvělé úrovně co do témat i plynulosti. Martin se nebál žádné otázky. Odpovídal bravurně – vtipně i racionálně. A všichni jsme ocenili jeho upřímnost, rovnost a zároveň slávistickou oddanost.

Prodiskutovali jsme celou jeho fotbalovou kariéru, reprezentaci, slavné slávistické období 2007-2011, nedávnou slavnostní rozlučku se sportovní karierou v Edenu. Slavné chvíle kvalifikace Ligy mistrů, efekt postupu i třeba moci peněz. Vzpomněli jsme mnoho hráčů i trenérů. Zajímali nás i názory na aktuální dění v našem fotbalu.

Vše se úspěšně prolínalo s otázkami na aktuální i nedávné dění ve Slavii, které zodpovídal Ondřej Zlámal. Změny v hráčském kádru, současné výsledky, cíle týmu apod.

Byla to vydařená beseda ve velmi přátelské atmosféře. Dostali jsme podepsaný plakát Martina, zájemci se s ním fotili.

Svojí účastí nás při této výroční schůzi a besedě podpořili naší přátelé z odboček v Brandýse nad Orlicí a Havlíčkově Brodě, člen sekretariátu FO-OP Jan Čapek. Alespoň mailem nás pozdravily přátelé ing J. Chmelík, J. Havlíček a P. Moulis z výboru FO-OP. Zdravotní limitace nedovolila účast přátelům z Veleně.

Celkem se nás sešlo 35, a přiznejme, že se v takovém počtu scházíme jen k takové besedě. Ale díky za to.

A jestli mělo být něco důstojnou oslavou našeho malého odbočkového výročí, pak tato beseda toto přání naplnila dokonale. A našim hostům za to velmi děkujeme

M.Janáček