ZEMŘEL VELKÝ SLÁVISTA, KAMERAMAN ČT TOMÁŠ CERMAN

Vítězství Slavie nad Brnem a oslavy výhry i výkonu nesly s sebou i smutný podtext. Jak svým choreem připomněla Tribuna Sever a konstatoval i televizní reportér Jaromír Bosák, dva dny před zápasem zemřel vynikající sportovní kameraman ČT Tomáš Cerman. Tolik se na jarní slávistickou sezónu těšil… Každá smrt je smutná, dvojnásob pak, postihne-li někoho v souvislosti s plněním pracovních povinností, navíc, jde-li o práci, kterou dotyčný miloval a dokonale ovládal. Právě to postihlo Tomáše Cermana, který při snímání hokejového zápasu Liberce proti Plzni 31. ledna 2016 nešťastně upadl a se zlomeným kotníkem se v pražské Thomayerově nemocnici podrobil operaci. Krátce po propuštění do domácího léčení však 11. února ve věku nedožitých 62. narozenin zemřel.

Tomáš Cerman byl i členem Odboru přátel. Vznik jeho členství byl svým způsobem pozoruhodný. Lásku ke Slavii totiž zdědil po svém otci, dlouholetém členovi OP. V posledních letech chodil Tomáš Cerman pravidelně na sekretariát OP platit za svého tátu každoroční příspěvky. Až jednou přišel se smutnou zprávou, že tatínek zemřel, ale zároveň s prosbou, zda by mohl členství v OP po něm zdědit. Samozřejmě se tak v roce 2008 stalo a od té doby byl věrným členem OP.

Snad se tam někde ve slávistickém nebíčku už setkává nejen s tatínkem, ale i s hvězdami úžasného klubu, Veselým, Bicanem či Pláničkou a dalšími lidmi, kteří měli Slavii v srdci stejně jako on! Poslední rozloučení se konalo přímo v jeho milovaném Edenu, kde se u vchodu č. 4 sešel velký počet příznivců červenobílých, kteří vzdali hold tomuto velkému slávistovi. Čest jeho památce!

Dobi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..