Zprávy z odboček

SCHŮZKA ZÁSTUPCÚ 24.10., KOLÍNSKÁ KUŽELKA, ÚMRTÍ PAVLA VENCLA

KRÁTCE O SCHÚZCE ZÁSTUPCŮ ODBOČEK 24.10. PŘED ZÁPASEM S ČB

Jak bylo i na našem webu oznámeno, konala se tradiční podzimní schůzka zástupců odboček před některým víkendovým zápase, kdy jedinou šancí byl zápas s Dynamem ČB. Jindy se hrálo a hraje mimo víkend…. Ach, ty televize. Nakonec se sešli zástupci 13 odboček, nově jsme přivítali zástupce nově se zrodivší odbočky v Havlíčkově Brodě.

Velká pozornost byla věnována vystoupení gen.ředitele SK Slavia Praha-fotbal, a.s., který zaujal svými věcnými slovy o hlavních problémech současné Slavie – finance jako takové, zahrnující přebujelý aparát, často nevýhodné hráčské smlouvy (asi každého překvapilo, kolik profesionálních smluv bylo nastaveno), ztráty i při větších přestupech, na nichž se přiživuje řada dalších lidí a současná nemožnost výhodného prodeje hráčů a naopak levných nákupů. Hříchy minulosti je třeba napravovat, a tak k 1.11. dochází k významné redukci zejména skautingu, vedení sportovního úseku a marketingu, další zeštíhlení se bude připravovat. Problémem je i žaloba ENICu, jehož závazky nikdo nezpochybňuje, ale je zde i snaha převést vše na formu splátek – stejným způsobem přece ENIC peníze do Slavie půjčoval. Slavia má připraveny scénáře pro všechny varianty vývoje, a tak je třeba jen věřit, že se podaří krizi překonat co nejbezbolestněji.

Vlastní schůzka se pak zabývala interními záležitostmi OP, zejména faktem, že před Vánocemi vyjde prakticky dvojčíslo časopisu Červenobílé listy – i zde je třeba šetřit a náplň tradičního jarního čísla by se letos – při neúčasti v evropských pohárech – dávala jen těžko dohromady.

Odbočky byly dále vyzvány, aby zaslaly základní body svého plánu práce ke zveřejnění pro možnou účast dalších slávistů – kalendář akcí se letos velmi osvědčil a měl výrazný ohlas i zájem o účast (Kolínská kuželka, Veleňská pentle, žilovský memoriál Petra Dünghübela či například akce v Brandýse nad Orlicí)

PŘIPRAVENA JE KOLÍNSKÁ KUŽELKA – TURNAJ SMÍŠENÝCH PÁRŮ 11.12.

Jedná se již o druhý ročník vloni velmi kladně kvitovaného turnaje. Odehraje se v Hit Bowling Pizzeria v Kutné Hoře v sobotu 11.12.2010 od 14 do17 hod

Startovné činí 350 kč na dvojici (zásadně smíšený pár muže a ženy!). Připraveny jsou i odměny, jimž vévodí putovní trofej Slávistická kuželka! Zájemci se mohou hlásí na e-mailu kolínské odbočky slavistikolin@gmail.com a je nutno připomenout, že – i vzhledem k velkému zájmu – si zahrají jen ti, kterým pořadatel potvrdil účast.

Kolínští se zároveň mohli pochlubit i zdařilým 2.ročníkem turnaje Kolinea Cup ve čtyřhrách. Odehrál se 28.října za krásného podzimního počasí na kurtech v blízké Nové Vsi za účasti dvojic z domácího Kolína, blízké Kutné Hory, Brandýsa nad Orlicí a České Třebové. Do turnaje výrazně zasáhli i funkcionáři celostátního vedení za kolínskou odbočku – Ing. Václav Smetana (ten i přes zranění třísla statečně bojoval o postup do finále s pozdějšími vítězi z Kutné Hory, Růžičkou a Gygalem), MUDr.Janáček spolu s parťákem Sedláčkem se statečně bili za barvy OP Slavie Kolín, ale Míšu v rozhodující chvíli zradil výplet rakety a s vypůjčeným nástrojem to již nebylo ono. Smutné bylo, že Kolínští museli připravit novou putovní trofej – loňští starokolínští vítězové „Opičáci UK“ nejen že odmítli svoje vítězství obhajovat, ale svévolně si ponechal i putovní trofej… I to se v naší zeměpisné šířce stává!

FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM – ZEMŘEL PAVEL VENCL

Jistě si mnozí z Vás vzpomenou na rok 1990 a velmi zdařilý, že už předpředposlední ročník kdysi tak populárního Memoriálu Vlasty Kopeckého starých gard, který více než zdařile proběhl právě ve Frenštátě pod Radhoštěm, v sídle naší nejvýchodnější odbočky, jejímž členem je i olympijský vítěz Jiří Raška! To již fungovala obnovená odbočka ve Frenštátě na plný plyn a jedním ze znovuzakladatelů a hlavních tahounů byl právě Pavel Vencl. Čas však zastavit nelze a koncem října přišla z Frenštátu zpráva o jeho úmrtí ve věku 61 let. Čest jeho památce!

Dobi