DO TŘETICE VŠEHO DOBRÉHO!

SLÁVISTICKÉ FOTBALISTKY ZASLOUŽENĚ OBHÁJILY TITUL MISTRYŇ ČESKA

Karty aktuální sezóny 1. ligy kopané žen byly rozdány dobře, i když to tak na začátku ročníku zpočátku nevypadalo. Vlastně již od počátků kopané žen u nás je situace jasná – na čele jsou obě pražská S a jiný výsledek než výhru pražského „S“ v souboji s dalšími celky ligy lze přirovnat k dešti kdesi na poušti. To jen zdůrazňuje důležitost vzájemných zápasů obou rivalů. A když ve čtvrtém kole Slavia prohrála na Spartě 1:4, provázelo slávist(k)y mírné mrazení. Pak ale přišla spanilá jízda Slavie Ligou mistryň až do čtvrtfinále a v odvetě derby Slavia vysokou porážku odvedla Spartě i s úroky a vyhrála 4:0, což bylo velmi důležité pro bilanci vzájemných zápasů. Ale osmičlenná nejvyšší soutěž má po skončení základní části vyvrcholení v podobě finálové nadstavby, kdy se čtyři nejlepší celky utkávají o titul, zbývající čtyři družstva pak bojují o záchranu. Výsledky ze základní části se přitom započítávají.

Nesmírně důležitá byla proto jarní výhra Slavie 3:2 na Spartě, kdy naše holky dokázaly zápas z 1:2 otočit a zajistit si tak malý trhák v dalším boji o titul. A poté, co Sparta jen remizovala se Slováckem a ztratila další dva body, byla dvě kola před koncem matematika závěru jasná. Pokud Slavia v derby v předposledním kole neprohraje, může již po zápase slavit třetí titul za sebou! Případná porážka by znamenala odložení oslav až na poslední kolo, v němž by Slavia na Bohemians nesměla prohrát, při remíze by rozhodovaly výsledky vzájemných zápasů. Ale vše se nakonec vyvíjelo tím, pro nás, správným směrem.

Xaverovské hřiště nepatří pro vzdálenější fanoušky mezi nejdostupnější, a tak ty, kteří se trochu „zasekli“ na Černém Mostě a přicházeli až po začátku, čekal hned malý šok. Již ve čtvrté minutě se totiž Sparta ujala vedení a hlouček „hostí z Letné“ na části tribuny poblíž hlavního vchodu snad až freneticky jásal. Ale pak se rozjela „slávistická fanouškovská mašina“ pod vedením Vikingů (z České Lípy a okolí) a hnala slávistky za zaslouženým úspěchem,  aby  brzy Petra Divišová vyrovnala. Objektivní divák musel uznat, že Slavia byla o chloupek lepší, ale ani Sparta se nevzdávala. Ale jak řekl jeden ze sousedů na tribuně, Boží spravedlnost zase jednou zvítězila a Slavia získala třetí titul v řadě! Naše holky vedené trenérem Mišovcem tak završily více než úspěšnou sezónu, kde se – jak už bylo řečeno – v Lize mistryň probojovaly až do čtvrtfinále.  A těsně po zápase děkovala tato veleskromná parta podáním ruky věrným fanouškům!

Záhy bylo vybudováno mistrovské pódium, kam se jásající obhájkyně titulu přesunuly, pod pódiem se pak shromáždili vděční fanoušci, aby společně oslavili to, co nám již 7 let v mužském podání chybí… Ale následná výhra mužů 5:0 nad mistrovskou Plzní snad něco naznačila. Na Xaverově bouchalo šampaňské, zazněl chorál „We are the Champions“, pódium zasypal umělý červenobílý sníh z jakéhosi speciálního děla. Prostě, jasně a stručně: „Holky, děkujem´!“

 Poděkujme však i nadšeným fanouškům, zvláště Vikingům, jejichž vlajka s typickou helmou s rohy ozdobila i ochoz hlavní tribuny (i když se v některých pramenech praví, že ty rohy a helma jsou prý výmyslem filmařů – ruku na srdce – Vikingové byli ze severu a Máchův kraj, jehož je Česká Lípa, Doksy a Nový Bor centrem, je také na severu, tom českém, a jde přece o symboly a o Slavii!). Stejně tak patří obrovské poděkování těm, kteří zajistili zvláštní přímou autobusovou linku Xaverov-Eden, aby všichni v pohodě stihli utkání mužů s Plzní a senzační drtivou výhru. Ten nápad by podle mnohých zasloužil nominaci snad až na Nobelovu cenu. A když se v Edenu k tradiční, toho dne bujaré, děkovačce připojily i mistrovské fotbalistky, patřil jim dík dvojnásobný!

Dobi

Xaverov0 Xaverov1 Xaverov2 Xaverov4

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..