HOLKY, DĚKUJEME ANEB NA SHLEDANOU NA JAŘE!

Třetí listopadový čtvrtek, jímž vstoupil „dušičkový“ měsíc do své druhé poloviny, tedy 16.listopad, byl dnem, kdy naše fotbalistky čekal velký, ale nikoliv nesplnitelný úkol – postup  již podruhé do jarních bojů Ligy mistryň, tedy mezi poslední osmičku účastnic, jinými slovy do čtvrtfinále. Zabránit jim v tom měly po běloruských fotbalistkách z Minsku v šestnáctifinále poté v osmifinále i Islanďanky, které rozhodně nepatřily mezi outsidery celé soutěže.

Hodně však napověděl první zápas na „Ledovém ostrově“ na samém severu Evropy, na Islandu, které naše holky vyhrály 2:1 a do naší vlasti přivezli velmi příznivý výsledek. I když teoretická možnost „jen“ prohry 0:1 je velmi ošidná. Jak jsme viděli, Islanďanky (a v poslední době i jejich mužští kolegové) dokáží i na fotbalovém trávníku předvést a často i zúročit onu seveřanskou zarputilost.

Je jen  škoda, že na tento veledůležitý souboj přišlo do  Edenu jen 1306 diváků, ač permanentkáři měli vstup zdarma a listopadové plískanice zatím čekaly jen za symbolickými vrátky!   Ale ti, kteří přišli, určitě nelitovali. Naše holky dokázaly naprosto eliminovat možná větší zkušenosti a sehranost Seveřanek díky své bojovnosti a nadšení pro úspěchy klubu, kterému jsme se všichni tak nějak upsali, naší věčné Slavie! Remíza 0:0 byla asi spravedlivá a znamenala postup Slavie mezi nejlepší osmičku a můžeme se tak těšit i na jarní výjezd i zápas doma, kdy si budeme přát, aby čtvrtfinále naznamenalo konečnou stanici. Je zajímavé si nalistovat web uefa.com, kde si mimo jiné všimli, že Praha byla jediným městem, z nějž se do osmifinále probojovaly dva celky. Sparta však s Linköpingem vypadla, a tak tu krásnou vlajku s modrým klínem už dále ponesou jen slávistky!

Utkání s Islanďankami bylo posledním letošním soutěžním zápasem Slavie, protože poslední ligové utkání  se Slováckem se mělo odehrát 29.10. ale to mezi Šumavou a Beskydami řádila vichřice a zápas byl odložen na  17.února 2018. Naše holky jsou na prvním místě před tradičním rivalem, Spartou. Ta má naplánován svůj odložený zápas  s Plzní ještě na konci listopadu a může Slavii bodově dohnat, ale skóre je víceméně výmluvné – Slavia má skóre  77:9. Sparta před tím dohrávaným zápasem jen 44:5, takže i kdyby s Plzní vyhrála, bude se dívat na Slavii z hloubky tabulky. Nějakou třicítku gólů určitě nedá!

V souvislosti s kopanou žen se nelze nezmínit ani o dalších „Seveřanech“, i když  se jedná „jen“ o Čechy severní, o odbočku Vikingové z (České) Lípy, kteří, když to jen trochu jde, za našimi holkami vyrážejí a povzbuzují, jak je jim vlastní. Dokonce do řad odbočky získali i úspěšnou střelkyni Petru Divišovou, což jim tak trochu vyčítají Strakoničtí, protože Petra je rodačkou ze známého města dudáků a populární továrny ČZ. Ale asi i tady platí – kdo dřív přijde… Ale Strakonickým patří i loňská jednička za přátelský zápas s fotbalistkami Bayernu Mnichov, který zvládli zcela vlastními silami!

A opět nezbývá, než ještě jednou zopakovat, proč na tak důležitý zápas a docela pěkný fotbal přišlo jen 13 stovek diváků a všechno vlastně nechávají na Českolipských a Strakonickýc h a na pár nadšencích z kotle!!

TAKŽE SI VŠICHNI ASPOŇ v duchu zaskandujme: HOLKY, DĚKUJEM´!

Dobi 

/článek nebyl redakčně upraven/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..