HOLKY TO DOKÁZALY!

SLÁVISTICKÉ FOTBALISTKY VYHRÁLY SVOJI KVALIFIKAČNÍ SKUPINU A POSTOUPILY DO HLAVNÍ SOUTĚŽE LIGY MISTRYŇ!

Zatímco v minulých letech postupovala Slavia přímo jako mistr, letos, poté, co o všem zřejmě rozhodla jarní domácí prohra 1:2 se Spartou (po podzimu měly naše holky pětibodový náskok a vše završila porážka 0:3 od Sparty na jejich tréninkovém centru na někdejším Masarykově, později Spartakiádním stadiónu! Ač mají naše fotbalistky poměrně dobrý koeficient, do hlavní soutěže postupoval pouze mistr a vicemistr musel podstoupit kvalifikaci, kdy byly celky rozděleny do čtyřčlenných skupin, z nichž postupoval jen vítězný tým!

I největší nepřítel vědy zvané matematika by jistě pochopil výrok, že se jednalo o rovnici o třech neznámých. Los přisoudil našim holkám skupinu, která se odehrávala v Maďarsku a za soupeřky jim určil Turkyně, kosovské Albánky a domácí Maďarky, zřejmě největší favoritky v boji o postup. Jistě se mezi námi najde hodně lidí, kteří do Maďarska rádi cestovali – na Balaton, za termálními vodami největších lázní na světě, za něž je překrásná Budapešť právem považována, nebo jen za báječnou maďarskou kuchyni – za čabajkamy, gulášem, který zde nazývají pörkölt (objednáte-li si gyulýas, přinesou Vám „jen“ vynikající gulášovou polévku), nebo si objednáte hurku, což je jitrnice na maďarský způsob! A navíc – před Listopadem se člověk cítil v této zemi nějak volněji!

Naše děvčata však zřejmě na žádnou hurku, čabajku, pravý uheráček či gulyás pomýšlet nemohla. Čekala je úmorná cesta a a pak tři zápasy ve vedrech, které i v zemi uherské pamatuje jen opravdový pamětník! Ale holky nezklamaly a svoji skupinu suverénně vyhrály! Udělaly tak radost nejen samy sobě, trenérovi Medynskému, ale i obětavé činovnici oddílu Jarce Poláčkové-Rinneroví, kterou si pamatují fanoušci z nezapomenutelné éry z dob Vildy Marzina či později Pepy Zurynka ! No, a také Vikingům, slávistům z odbočky Česká Lípa, pro něž už po léta má kopaná žen Slavie řadu priorit. Dokonce Petra Divišová, nejlepší střelkyně turnaje s 5 brankami, se stala členkuo odbočky Vikingové, ač pochází z města dudáků a ke strakonické odbočce má také více než kladný vztah!

Uveďme trochu základních statistických údajů:

Liga mistryň:

Kvalifikace – skupina hraná v Maďarsku:

Ataşehir Beledyiespor (Tur.) – SK Slavia 2:7 (1:4), 07.08.2018, 18:00

Branky Slavie: Divišová 2, Kožárová 2, Svitková, Jarchovská a Michaela Dubcová po 1

KFF Mitrovica (Kos.) – SK Slavia 0:4, (0:0) 10.08.2018, 18:00 Branky Slavie: Divišová 2, Kamila Dubcová a Szewieczková po 1

MTK Hungária (Maď.) – SK Slavia 1:4 (1:1), 13.08.2018 18:00

Branky Slavie: Szewieczkové, Kamily Dubcové, Divišové a Svitkov

Malou perličkou může být i průběh sousední kvalifikační skupiny, kterou, rovněž suverénně, vyhrál klub, většině z nás ještě před měsícem nepříliš známý – Spartak Subotica ze západní oblasti Srbska – Vojvodiny. A protože los je někdy i krutým žertéřem a v hlavní soutěži budou startovat i obě pražská S, vyčkejme, zda se mu nějaký ten žertík nepovede!

Co dodat?

HOLKY, DĚKUJEM´! A HODNĚ ŠTĚSTÍ V DALŠÍCH FÁZÍCH LM I LIGY, KTEROU ZAHAJUJÍ 23.SRRPNA DERBY S DUKOLOU

I s naším přispěním by naše holky nikdy neměly být jakýmisi popelkami v našem klubu, který nese to nádherné jméno: SK SLAVIA PRAHA!

Zapsal RNDr. Michal Dobiáš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..