SLÁVISTICKÉ FOTBALISTKY SE DŮSTOJNĚ ROZLOUČILY S LM

Lyon1Mnozí z nás měli v kalendáři zvýrazněno datum a čas středa 30. 3. 2016, 18:30. Tedy termín odvety Ligy mistryň v kopané žen! Poté, co slávistky za nadšení nás všech vyřadily nebezpečné dánské Bröndby a nezdolala je ani ruská zima v Krasnodaru, tak jim jarní los přisoudil soupeře z nejsilnějších, francouzský Olympique Lyon, tedy tým, který i do kopané žen zavedl profesionalismus se všemi, většinou vysoce pozitivními atributy. Vždyť jen pohled na soupisku, kde klasické francouzské jméno bylo spíše výjimkou a stačilo by citovat mého souseda na tribuně, který tvrdil – ve Francii jsem byl dvakrát, ale tolik blondýnek jsem za oba pobyty nepotkal… O to se postaraly především četné Seveřanky. A naopak tmavosti pleti jiných hráček by nikdy nedosáhly ani „opalovací maniačky“, které u nás od časného jara kvůli přírodnímu bronzu okupují Žluté lázně, břehy jihočeských přehrad a rybníků či populární Mácháč nebo Kamenčák. To však by nemělo být omluvou ani výmluvou pro naše družstvo, kde hráčky vědí, že po každém fotbalovém svátku následují školní či pracovní povinnosti.

Lyon2Porážka 1:9 v metropoli departementu kolem řeky Rhône, která je po té pařížské svým 1 ¾ mil. obyvatel druhou největší ve Francii, byla možná pro mnohé až krutým šokem. Ale známe z řady českých přísloví a úsloví, že když je pech, tak na člověka vše padá, i třeba ta pověstná „kadibudka“. Ti, kteří s našimi holkami Lyon navštívili, vyprávěli o městě, které je známé i svými četnými památkami, jakož i blízkou proslulou oblastí Beaujolais  a třeba proslulé „božolé“ i ochutnali…

Lyon3Vysoká porážka vzbudila trochu obavy – přijdou vůbec diváci, když už je rozhodnuto? A to i přesto, že permanentkáři měli opět vstup volný, za což je třeba organizátorům opět poděkovat. Počet diváků byl slušný – 2838 (co by za to některé kluby daly, aby návštěva na jejich ligových zápasech byla aspoň taková!). Ale zápas se musel líbit! Slávistky statečně vzorovaly silnějším a zkušenějším soupeřkám a na vyložené šance to bylo nakonec vyrovnané! Ze strany hráček Lyonu to bylo třeba nastřelené břevno, slávistka Kožárová se musela nakonec sklonit před zázračným zákrokem lyonské brankářky. Hezký byl i závěr utkání, poděkování obou družstev věrným divákům mělo „ligové parametry“ nechyběla ani tradiční děkovačky před Tribunou Sever!

Lyon4Slávistky si do kroniky zapsaly cennou bezbrankovou remízu a jistě získaly nejen za tento zápas velmi cenné zkušenostmi, které snad zúročí i ve finiši ženské ligy, kde je zatím souboj se Spartou více než vyrovnaný. Díky celé loňské i letošní sezóně a spanilé jízdě až do čtvrtfinále LM si jistě zaslouží uznání a poděkování nás všech. A nemohu si odpustit část verše básníka S. K. Neumanna, i když byl vysloven v jiné souvislosti (o co méně se týkal sportu, o to více žel politiky): „Vám poděkování a lásku Vám…“. A my si slibme, že „našim holkám“ zůstaneme svou přízní i nadále věrní!

Na závěr uveďme „rozlučkovou“ sestavu s LM a pak se svolením redakce Slávistických novin doplňme zprávu i 4 fotografiemi z památného zápasu:

Votíková – Benýrová (77. Juračková), Necidová, Budošová, Tomášková – Bartovičová – Svitková, Pěničková (65. Chlastáková), Cahynová, Divišová (89. Hu) – Kožárová

Dobi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..