SLÁVISTICKÝM FOTBALISTKÁM PATŘÍ MISTROVSKÝ TITUL V SEZÓNĚ 2019/20!

Celosvětová koronavirová pandemie se samozřejmě nevyhnula ani sportu a sportovním soutěžím. U nás i v cizině se vedou různé diskuse jak dále. V naší zemi platí v kolektivních sportech soutěžní systém podzim-jaro, a tak si čtenář snadno spočítá, že v současném ročníku byla odehrána většina zápasů. V kopané žen dokonce drtivá většina utkání základní části – 13 ze 14 kol, i když i letos byla na pořadu tzv. nadstavba. V základní části zbýval slávistkám ještě zápas na Dukle, který nikdy nebyl problémový.

Pohled na aktuální ligovou tabulku hovoří jasně: 1. SK Slavia s 39 body a skóre  86:7, 2. AC Sparta, 33 bodů a skóre 71:9. Slavia vyhrála obě podzimní derby 2:1 a 3:2 a v případě normálního stavu by při odehrání nadstavby čekala slávistky ještě dvě derby – jedno doma a druhé venku. Podobně jako v minulých letech se právem může hovořit o rozdělení družstev do dvou skupin – v té malé, dvoučlenné, jsou pouze obě pražská S, kdy ani jeden z těchto celků neztratil byť jediný bod s celky zbývající šestky. Bylo jasné, že rozhodující jsou zápasy obou S. Ale i v kopané žen letos platí úsloví „Člověk míní a koronavirus mění“.

Výkonný výbor FAČR schválil k 8. dubnu 2020, v souvislosti s aktuální koronovirovou situací, ukončení všech mistrovských a pohárových soutěží ročníku 2019/2020 v ČR vyjma dvou nejvyšších mužských soutěží a MOL Cupu. Pořadí soutěží zůstalo platné k datu 8. 4. 2020,  mistrem republiky se tak stala Slavia. Rozhodnutí rozumné a pochopitelné. Zdraví má přednost.

Tímto rozhodnutím získala i některá mládežnická družstva chlapců a dívek letošní tituly a připojila se tak k první letošní slávistické mistrovské vlaštovce, kterou představoval halový titul slávistických pozemních hokejistek. Blahopřejeme!

                                                                                                                                  Dobi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..