ADRIATICA FOOTBALL CUP 2017

Fotbalisté OP Slavie Praha se po několikaleté pauze zúčastnili turnaje v zahraničí a byl z toho úspěch v podobě 3. místa!!! Tento turnaj se konal  9-11.6. na italské riviéře, asi 30 km jižně od Rimini, ve městě Cattolica. Sešívaní  startovali v kategorii 4+1 bez věkového omezení s futsalovými pravidly, 2x 20 min. Turnaje se účastnily, kromě belgického týmu a OP Slavie, výhradně italské mančafty, většinou právě futsalisté.

Již setkání koučů v hotelu, které se konalo v centru města v předvečer turnaje, dávalo vytušit precizní organizaci celého víkendu (pořádající agentura TorneiGiovanili.com), což mohl každý člen týmu v následujících dnech jen potvrdit. 

V sobotu tedy červenobílé čekal v krásném areálu v kopci nad mořem start do turnaje a první italský soupeř. Z části nervozita a zvykání si na futsalové zákonitosti dělalo slávistům potíže, ale od počátku byla na týmu vidět obrovská motivace a chuť se soupeřům vyrovnat. A jelikož tým OP přivezl do Itálie s sebou všechny své osvědčené značky, mohli se slávisté na hřišti každému soupeři podívat beze strachu do očí. Pod taktovkou mazaného Roberta Jiráka sešívaní předváděli takticky výborné výkony, čímž se často povedlo eliminovat technickou převahu italských futsalistů. Snaha zasadit soupeři v pravou chvíli drtivý úder slávisty po celý turnaj neopustila. Velký apetit po sezoně neopustil zejména gólového zabijáka Petra Kučeru, který střílel góly, jako kdyby si myslel, že ho z tribuny sledují skauti Juventusu Turín. Zdatně mu sekundoval po celý víkend i talentovaný forvard Roman Brodecký, který se tak kromě obliby písku na pláži vyžíval i v ostřelování soupeřovy branky. Bilance prvního dne však zůstala vyrovnaná. Dopoledne zápas zvládnutý na jedničku, odpolední mač po přestřelce s těsnou prohrou. Ale čas odvety ještě měl teprve přijít.

Podmínkou však bylo zvládnout hned dopolední zápas a rozhodnout tak o postupu do semifinále. Hned v úvodu střetnutí si vlastní gól vstřelil Michal Švára. Ten se však následně se srdcem vikingského válečníka pustil do neúprosného boje a vyburcoval tak i své spoluhráče ke skvělému výkonu. Výsledkem byla drtivá výhra a postup do odpoledního semifinále proti italským favoritům, týmu Futsal Win Time – Icem.

Tento tým v průběhu turnaje potvrzoval své vysoké kvality a ani proti sešívaným to nebylo jinak. Slávisté dvakrát stihli vyrovnat skóre, ale skvěle technicky vybavený soupeř vždy dokázal najít skulinu v jejich obraně. Odhalili zejména slabé místo našeho jinak bravurního brankáře Jirky Douši, kterého třikrát prostřelili mezi nohy. Následky to na něm naštěstí nezanechalo, avšak prohře 7:3 proti pozdějšímu vítězi nezabránil ani on.

V zápase o třetí místo se slávisté utkali s týmem Pro Loco Colturano, s kterým již v základní skupině poznali hořkost porážky. Tentokrát ale bylo vše jinak. Zápas se vydařil zejména Vítkovi Lebedovi, který toho sice v životě příliš nenamluví, ale na hřišti byl tentokrát slyšet dost hlasitě. Sešívaní po nervózním začátku zatlačili viditelně unaveného soupeře a sypali mu do brány jeden gól za druhým.

Výsledkem bylo tedy třetí místo a kapitán Michal Koman tak mohl pozvednout pohár a radovat se společně s celým týmem z nečekaného bronzového úspěchu. Následný jednodenní relax na slunné pláži tak byl příjemnou odměnou, cesta zpátky domů přes  malebné San Marino zase milým zážitkem.

Fotbalový tým OP Slavia Praha se již teď  nemůže dočkat turnaje příští rok a těší  se s Cattolicou brzy nashledanou!

 

MICHAL KOMAN

/členek nebyl redakčně upraven/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..