Benefiční derby ve Štětí

Dne 28.12 ve Štětí proběhla již tradiční akce, kdy se proti sobě postavili dva tými fanoušků, Slavie a Sparty. Jedna kategorie byla do 35 let a druhá nad 35 let. Vše odstartovalo přesně v 11:00 hodin.

První zápas se proti sobě potkaly staré gardy. Nutno podotknout, že tým Slavie byl před zápasem oslaben o tři hráče a Spartu den před zápasem posílil bývalý ligový hráč. Ten sice své ligové starty zapsal za Slavii, ale jinak je jeho život spjat se Spartou, jelikož je několik let kondičním trenérem dorostu Sparty. Nicméně z počátku nebyla přesila znát a slávisté dlouho drželi bezbrankovou remízu, ovšem postupem času byli znát chybějící hráči na lavičce a „stará garda“ slavistů padla 4:6.

Mezi zápasy si na své přišli děti a ženy, pro které byla připravena mezizápasová soutěž o ceny.

Po této soutěži následoval hlavní zápas o putovní pohár štětských fanoušků. Opět před zápasem byli řady Slavie oslabeny o několik nemocných hráčů, což na hřišti nebylo vůbec vidět, během prvního poločasu se strhla přestřelka a slávisté šli do druhé půlky s náskokem 5:4. Krátce po přestávce se dostali slávisté dokonce na dvoubrankový rozdíl. Sparťané bohužel tento dvoubrankový rozdíl i díky dvěma vlastním gólům smazali a padlá deka se hráčů sešívaných ne a ne zbavit. Nakonec ještě tým do 35.let obdržel dva góly poté a prohrál zápas 6:8.

Nicméně výsledek letos nebyl zas tak důležitý. Důležitá byla jiná věc, kvůli které na štětský stadion dorazilo bezmála 200 diváků. Byla to benefice pro nemocného Vojtíška, který trpí vzácnou chorobou a bez 24 hodinové péče se neobejde. Štěťáci ovšem dnes ukázali, že mají srdíčko na správném místě a společnými silami mezi sebou vybrali 33 500,- Kč, které putovaly do rukou rodičů. Ti mu nyní mohou dopřát terapii, která není placená pojišťovnou.

Na stadionu celý zápas panovala velice přátelská atmosféra, Sparťané a Slávisté ukázali, že může jít rivalita stranou, i když se to neobešlo bez klasického rýpaní.

A nyní jsme všichni plni emocí a prožitků, ale s předstihem můžeme říct, že i příští rok budeme dělat vše pro to, aby benefice dopadla aspoň stejně jako dnes.

Poznámka : na stránkách www.racice.cz je vypsaná sbírka, na kterou můžete případně do konce února přispět.

zapsal jožin Guriš

z facebookové stránky města Štětí:

Fotbalové derby utkání fanoušků Sparty a Slavie bylo k vidění na městském stadionu ve Štětí. Celá akce byla věnována na podporu malého Vojtíška z Račic.

Benefiční duely byly rozděleny na dva zápasy. První sehrály celky hráčů věkem nad 35 let, druhý patřil mladším fotbalistům. V obou duelech se nakonec radoval z výhry výběr letenských fanoušků.

O výsledek ve finále ale nešlo. Hráči a fanoušci vybrali na pomoc rodině Vojtíška částku 33 500 korun! Velké díky patří organizátorům akce Jozefu Gurišovi, Janu Horáčkovi a Václavu Švancarovi.

O derby se píše i v Litoměřickém deníku.

článek s fotografiemi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..