Bowlingový turnaj smíšených párů – Slávistická kuželka 2011

kuzelka3. prosince 2011 se konal 3. ročník bowlingového turnaje smíšených párů. Na obvyklé místě, tedy v Hit Pizzeria Bowling Kutné Hoře.

Navzdory nešťastné kolizi s ligovou dernierou Slavia – Liberec (1:3) se sešlo 22 dvojic. Mnozí jistě sváděli vnitřní boj svých priorit, ale snad nikdo svého rozhodnutí nelitoval.

Na 8 drahách se po tři hodiny odbývalo tradičně neuvěřitelné víření hráčů, postav s výrazy odhodlaných bojovníků, méně či více láteřících mistrů či učňů bowlingových koulí a drah. Nade vše ale disciplinovaný a korektní, společensky velmi vydařený boj. Kde po všech strázních a lapsech nakonec každý vyloudil úsměv a třeba mávnul rukou.  Ano, někteří i vítězná gesta předvedli a spokojeností hýřili. Právě tyto hledejte v popředí výsledkové tabulky našeho turnaje.

Vítězství a završený hattrick patří s novým rekordním ziskem 948 bodů Daně a Petrovi Tomáškovým. Jsou to mistři v oboru, na lokaci Kutné Hory nehledě. A Petrových 174 bodů bylo nejvyšším náhozem mezi muži. 167 bodů Dany druhým nejvyšším náhozem mezi ženami. Jsou ochotni Kuželku převzít do trvalého držení a oprašovat a leštit ji navěky, zároveň však jsou připraveni opět za rok ji přivézt a zahrát si o držitelství její s námi.

Kdo by je mohl v blízkém budoucnu ohrozit a plány trvalého držení zhatit? Po tomto turnaji si největší ambice mohou činit Ústeckorličtí Soňa Unzeitigová a František Ludvík. Františkových 172 bodů bylo těsně druhým nejvyšším náhozem, Soňa držela vysoký průměrný herní standard a dohromady jejich šest her přineslo 866 bodů. Navíc se rok od roku setrvale lepší, takže …

Třetí místo putuje senzačně do Veleně. Přičemž to není ani tak senzace herní, jako spíš snažný příměr popsat tu velikou radost Jany a Pavla Tomčišinových.  Po dvou šestých místech letos ideálně načasovali formu a prodali tu pravou část svého bowlingového nadšení, odhodlání i umění, které v nich bezesporu je. 864 bodů porovnejte s přechozími a vězte, že i oni jsou příslib, že Kuželka se může dostat i do jiných krajů než brandýských 🙂

A kdyby ta naše Kuželka chtěla poznat další kraje, pak čtvrtým místem letos zaujali Hana Pírková a Milan Formánek z České Třebové. Ti se polepšili z předchozích pátých míst k bramboře, Milan zaujal třetím nejvyšším náhozem 171 bodů.

Nebo představme si tu naši Kuželku v Kolíně. Tam by asi největší šance do budoucna mohla skrývat letos pátá dvojice – Renata a Josef Bobkovi. Pokud je to někde o bojovném srdci a odhodlání, o nikdy se nevzdávající touze, pak mluvme o nich. Pokud pak připomeneme, že před dvěma lety byli 18., loni 9., pak strmý let vzhůru nemusí končit na 780 bodech.

Šestou pozici sobě vydobili Kamila Zarzycká a Petr Dejnožka. Do nich jsem velké naděje na úspěch vkládal já. Mladí a nadějní a bowling jim jde jaksi sám od sebe. Rok od roku se lepší a též tabulkami stoupají vzhůru. Petr je fotbalista, tvořivý člověk a pozitivista každým coulem, vynikající parťák k pořádání takovýchto akcí. Kamila je zdánlivě tichá síla z Karviné. Když ale hodí 184 bodů, pak musí všech dalších 43 účastníků turnaje zblednout a přiznat – byl to nejvyšší nához dne! Prý je to její nové osobní maximum. A tentokrát ten pomyslný základní kámen jejich úspěchu.

Sedmé místo si letos přivlastnili Jana a Josef Vondrkovi. Protože je známe, tak víme, že to musela být jen slabá chvilka k velkému nadechnutí. Vzpomeňme, že na říjnovém turnaji v Pardubicích hráli oba fantasticky a nebýt forma vrtkavým pomíjivým štěstím, pak by zde muselo být všechno jinak.

Další místa již hledejte v celkovém pořadí. Jen doporučím pozornosti desáté místo, tam totiž skončili Jaroslav a Aneta Dočkalovi. Loni byli druzí, Jarda i rok předtím v jiné dvojici. A kdysi se nechal slyšet, že ta Kuželka ho fascinuje a chce ji taky aspoň na rok získat. Ale jak vidíte, zuby si brousí mnohem více adeptů. Na dvanáctém místě skončili Benešovi z Brandýsa, Jarda prý hernu v Kutné Hoře nemá rád. Nevím, pamatuju zde mnoho jeho skvělých výkonů, ale letos to nepadalo, to je pravda. Na sedmnáctém místě skončili Dana a Pavel Dvoriakovi, těm stačí ke spokojenosti méně. Přijeli se poprat o obhajobu svého posledního místa z loňska a předloňska. Vždy to bylo jen o fous. Letos to bylo ale proti loňsku o parník – polepšili se na 585 bodů. A mám obavy, že i když umí být bowlingová dráha i koule pěkné zlomyslná, pak takový výkon je prostě na poslední místo našeho turnaje přílis dobrý. Takže naši Velenští patří do krásného středu tabulky a oba dva si to za svůj přístup zaslouží.

Na posledním místě letos skončili debutanti Jiřina a Jaroslav Tomkovi. Hráli srdnatě, Jardových 122 bodů je jakousi první vlašťovkou, takže i u nich je zřejmé, že příště to bude také lepší. Být poslední má ale v tomto turnaji drobnou výhodu, narozdíl od spousty předešlých si odvezli alespoň cenu útěchy – miňonky.

Dále bylo oceněno prvních pět dvojic, přičemž vítězové brali Ballantinku, dvojbalení Tchibo exclusive a dárkovou bonbonieru. Ti další toho brali méně a méně, až na šesté a všechny ostatní už nic nezbylo.

Vlastně chyba. Zbylo. Jednak Kamila Zarzycká mohla zapít svůj úspěch nejvyššího náhozu 184 bodů růžovým vínem zapomenuté značky, Petr Tomášek mohl oslavit 174 bodů Beaujolais Primeaur. Načež pak přišla na řadu losovaná tombola – mj se speciální Whisky od přátel z Veleně, slávistickým Sauvignonem 2010, podepsané fotbalové míče od hráčů Slavie, knihy Věčná Slavia a 50 slavných slávistů, dva čerstvě vydané nástěnné slávistické kalendáře 2012, slávistický ručník, slávistické hrnky (vč premiery našeho odbočkového Kolínského) a pak mnoho dalších slávistických i neslávistických cen. Což snad i při eventuelním sportovním zklamání zlepšilo náladu všem.

Prezentovali jsme si i charitativní aktivitu občanského sdružení Donor o.s. a provedli sbírku ve prospěch tohoto sdružení a potažmo tak Dětské hemato-onkologické kliniky FN Motol. Je to záslužná činnost, která má přímou vazbu na náš Odbor přátel Slavie (mj. prostřednictvím př. Pavla Moulise), SK Slavia Praha fotbal a.s.. Tudíž si zaslouží naši pozornost i podporu. Kolik nakonec celá ta podpora čítala – to zjistíme až porcelánové prasátko „Na Slavii“ 13. prosince předáme Pavlovi Moulisovi a společně jej porazíme…

Tím bude Slávistická kuželka 2011 završena.

Ale už teď bych rád všem účastníkům i sponzorům akce, i dárcům ve prospěch Donor o.s. poděkoval.

Po turnaji měla následovat tzv Dohrávka, společná večeře a nekonečná diskuze U Kata či U Dačických. Nejspíše vinou níže podepsaného to celé ale skončilo v kotrmelcích, neb v den turnaje předpokládal nezájem o tuto akci. Pročež byla zrušena rezervace 15 míst U Dačických. Přátelé z Veleně po turnaji odjeli ke Katovi, kde byla maximální dispozice deseti míst. Jenže v bowlingové herně náhle zůstalo 16 lidí, kteří měli zájem o nějaké společné pokračování. Takže stejně jako se rozdvojil slávistický svět odpoledne na ligové utkání v Edenu a Slávistickou kuželku v Kutné Hoře, tak se nyní rozdvojila Dohrávka na Kata a Pizzerii. Čímžto se především Veleňským omlouvám, pak i dalším, které jsem připravil o stylovou restauraci a fakt dobrou večeři. Příště to dotáhneme k lepšímu konci.

Nicméně nás zaujal večerní bowling v UV světle a říkali jsme si, co příště zkusit turnaj takto?

Závěrem přehled účastníků dle odboček: Brandýs 4x, Veleň 3x, Třebová 4x, Kolín 6x, Poděbrady 1x, Chrudim 1x, Žehušice 1x, mix 2x.

Sponzoři akce, dárci do tomboly: FO-OP Sk Slavia Praha, SK Slavia Praha – fotbal a.s., Pumaking K. Fráňa, odbočka Veleň.

Více na: http://opskolin.webnode.cz/

MUDr. Michael Janáček