„Desítka“ má režiséra!

Další z řady osobností, které se rozhodly veřejně podpořit Desítku pro domácí, je filmový režisér, producent a slávista David Ondříček – autor filmů Šeptej, Samotáři, Jedna ruka netleská nebo Grandhotel.

Davide, na čem právě pracuješ?

Momentálně pracuji na filmu Ve stínu koně. Jedná se o detektivku s Ivanem Trojanem v hlavní roli, takže vlastně dojde k něčemu podobnému, k čemu právě dochází v Edenu. Budeme s Ivanem, který je bohemák a já slávista, bojovat na stejném bitevním poli.

Desítka pro domácí je projekt fotbalových fanoušků, kteří se rozhodli vstoupit do politiky, aby zachránili nebo pomohli svým oblíbeným klubům. Nezdálo by se ti to jako šikovný námět pro další filmový scénář?

Jako filmový scénář mně to tak zajímavé nepřijde. Jinak to ale velice zajímavé je. Situace je zvláštní a já osobně čekal sofistikovanější přístup z obou stran fanoušků. Bohemáci nemůžou vykřikovat, že to není náš stadion a my bychom měli Bohemku nechat u nás v klidu hrát. Situace s Ďolíčkem je smutná a tam by se měla soustředit energie fanoušků a ne na nesmyslné bojůvky mezi sebou. Osobně založení takové strany vítám a beru to jako přirozenou občanskou iniciativu. To se vždy cení.

Tvoje filmy jsou plné velmi pozoruhodných postav, jejichž výroky jako by vystoupily z plátna a žijí dál svým vlastním životem. Jak by podle tebe třeba Jakub ze Samotářů (Jiří Macháček) okomentoval řekněme současnou situaci okolo Bohemians? Mám na mysli jejich nucený odchod z Ďolíčku. A komu vlastně fandil?

Myslím si, ze Jakub ze Samotářů je Bohemák. Jestli si to ovšem pamatuje. Nevím jak by situaci komentoval, ale já bych byl rád, kdybych někdy mohl jít do Ďolíčku na derby. Ďolíček má užasnou atmosféru.

A Desítka pro domácí? Má podle tebe reálnou šanci něco změnit? Proč ses rozhodl nás podpořit?

Desítka pro domácí má definitivně smysl. V jejím středu stoji pozoruhodní lidé, kteří mají fotbal rádi. Osobně znám Mirka Pomikala a vím, že pro fotbal je to ten pravý předseda. Pevně věřím, že Desítka probudí v lidech zájem o fotbal a o řešení nesmyslné situace, která na Praze 10 nastala.

Děkujeme za podporu i za rozhovor!

DPD

redgren_vlajka3