Odbor přátel pomohl Slavii ušetřit miliony!

V pondělí 10. února 2014 dokázali členové Odboru přátel, že ani po padesáti letech od založení nezapomněli, proč jejich organizace existuje! Členové Odboru přátel Slavia přišli na radnici Městské části Praha 10 s návrhem na změnu vyhlášky o vybírání poplatků ze vstupného při pořádání sportovních akcí.

O co jde? Z každé vstupenky, kterou Slavia prodá, jde určité procento do kasy městské části. Slavia tak každoročně přicházela o částky v řádech milionů korun (ve slavné mistrovské snad více než 10 milionů Kč!).

Hnutí fanoušků Desítka pro domácí, založené již před volbami v roce 2010, které získalo na Praze 10 cca 8% hlasů, zpracovalo návrh na změnu příslušné vyhlášky. Ve „sportovním“ výboru prošel těsnou většinou napodruhé (poprvé zastupitel TOP09 M. Narovec dokázal schválení zablokovat).

Dne 10. února se konalo zasedání zastupitelstva Městské části Praha 10. Dorazilo na něj několik desítek fanoušků Slavie a také Bohemians 1905, kterých se týká stejný problém. Diskuse byla bouřlivá a trvala téměř 2 hodiny. Vystoupil v ní také předseda FO-OP Martin Krob, který upozornil zastupitele, že zde nežebráme o nějaké extra peníze, ale jen žádáme, aby město vrátilo klubu to, co od něj vzalo.

Následovalo hlasování: chvíle napětí a absolutní většinou 29 hlasů ze 33 byl návrh schválen. Pro nebyli pouze 4 zastupitelé za TOP09.

Díky iniciativě členů Odboru přátel tak Slavia bude mít více peněz na další rozvoj, mládež atd. Dokázali jsme opět, že Odbor přátel není pijavicí, jež by stále od Slavie něco chtěla, ale naopak: snaží se Slavii něco dát a šířit její dobré jméno!