Síň slávy fotbalové Slavie

Zástupci fanoušků z Odboru přátel, Fanklubu, Slávistických novin, Desítky pro domácí i dalších reprezentující platformu ‚Sešívaní drží spolu‘ přicházejí s projektem Síně slávy fotbalové Slavie s mottem „Fanoušci sobě“.


Slavia je klub s dlouhou a bohatou historií, nejdelší v českých zemí. Příští rok oslavíme 120 let od doby, kdy poprvé zavlál bílý prapor s červenou hvězdou. Taková historie se nedá nikde koupit, je obrovským závazkem. Proto je třeba ji připomínat, chránit, uctívat a rozvíjet.

Sdružení Sešívaní drží spolu chápe význam a důležitost historie Slavie. Proto se spojilo s vedením klubu a s lidmi, kteří se na přípravách Síně slávy doposud podíleli, rozhodlo se ji svým jménem zaštítit a aktivně se podílet na její finalizaci a realizaci.

Myšlenka na vytvoření Síně slávy není nikterak nová, naopak se vine jako červená nit novodobou historií klubu. V posledních dvou letech pak probíhaly přípravy projektu až do stavu, ve kterém se nachází nyní. Slavia poskytla konkrétní prostor, kde Síň slávy vytvoříme. Jsme přesvědčeni, že i přes nijak velké rozměry budeme společně schopni vytvořit prezentaci historie fotbalového klubu SK Slavia Praha tak, že na ni bude moci být klub i každý fanoušek hrdý.

V nejbližších dnech a týdnech vám budeme přinášet detaily projektu Síně slávy, kterou si fanoušci vytvoří z velké časti sami. Součástí projektu bude mimo jiné i finanční sbírka, o které budeme v pravý čas informovat do všech detailů. Také vám představíme ty, díky kterým se myšlenka Síně slávy v uplynulých měsících rozvíjela.

Tento úvodní text, první z mnoha, má dva cíle. Prvním je oznámit všem slávistům, že se na Síni slávy pracuje a pracovat bude, že to bude projekt fanoušků pro fanoušky a že k jeho realizaci je blízko.

Druhým cílem je prostá žádost. Máte-li doma nějakou unikátní věc ze slávistické historie, o které si myslíte, že by měla mít místo v Síni slávy, a kterou byste byli ochotni pro tyto účely zapůjčit, napište nám podrobnosti na email kaufnerova@slavistickenoviny.cz, můžete přidat i fotografie.

Sešívaní drží spolu!