DOPIS ODBOČKY BRANDÝS N./O. JIŘÍMU ŠIMÁNĚ

Odbor přátel SK SLAVIA PRAHA v Brandýse nad Orlicí, z.s.

http://www.slaviabrandys.cz

Vážený pane !

Měsíční schůze spolku Odboru přátel SK SLAVIA PRAHA v Brandýse nad Orlicí nás pověřila, abychom Vám jako novému spoluvlastníkovi nejstaršího českého fotbalového klubu vyřídili přání mnoha úspěchů. Tedy abyste nikdy nelitoval nedávného nákupu podílu v SK Slavia Praha-fotbal a.s. a aby Vám fotbalový tým a jeho fungující zázemí do života přinášely radost osobní i potěšení z bilance podnikatelské.

Víme, že dosáhnout očekávaných výsledků nebude lehké, ale podle dostupných zpráv jste zvládl ve svém životě už leccos, takže máte k dalším úspěchům dobré předpoklady. Sympaticky znějí i Vaše prohlášení o důrazu na vlastní hráčskou líheň i o potřebě trpělivosti.

Touto vlastností nás fandy život se Slavií obdařil dostatečně. Ostatně naše heslo „Slavia je věčná“ nás drží nad vodou i v časech nepříliš úrodných.

V médiích jste uvedl, že kořeny Vašeho vztahu ve Slavii začínají už u Vašeho otce. O to jsou tedy pevnější. My pouze víme o tom, že nějaký Ladislav Šimáně působil v prvních letech výboru odboru přátel. Nevíme ovšem, zda je to náhodná shoda příjmení, či se jedná o Vašeho příbuzného. V každém případě očekávejte podporu organizovaných přátel Slavie, ostatně ji máme danou už stanovami našeho spolku.

Mimochodem, nové stanovy jsme schválili na nedávné valné hromadě spolku a jsme první odbočkou, kde již odpovídají novým právním předpisům.

Hned na počátku zdůrazňují, že základním účelem spolku je podpora a propagace sportovního klubu SK Slavia Praha s organizování a zajištění všech činností souvisejících s tradicemi Fotbalového oddílu SK Slavia Praha – odboru přátel.

Kdybyste někdy dostal chuť blíže poznat některou z aktivních odboček Slavie, bude nám potěšením, zavítáte-li právě do Brandýsa nad Orlicí.

Náš spolek vznikl v roce 1981 a jméno Slavie jsme od té doby propagovali pořádáním fotbalových a šachových turnajů, tanečních zábav ve stylu benátské noci v zámeckém parku, kláními v sálové kopané, kuželkách, bowlingu, tenisu, stolním tenisu, mariáši, cykloturistickými jízdami, ale i pracovními brigádami pro město či místní fotbalový klub. Brandýs nad Orlicí se stal místem setkávání se známými slávistickými osobnostmi jako jsou František Plánička, Antonín Puč, Ladislav Ženíšek, Štefan Čambal, František Veselý, Ivo Lubas, Patrik Berger, Lukáš Jarolím, Ladislav Volešák, trenéři Milan Máčala, Jaroslav Jareš, Vlastimil Petržela a další. Na dovolené zde byli Ota Hemele, Miloš Štádler či Jiří Trnka. Na besedy přijížděli herci Ilja Prachař, Milan Neděla a další.

Jsme jediným spolkem v místě, který má svou hymnu. Při našich pravidelných setkáních jednou za měsíc vždy analyzujeme dění ve Slavii a společně se radujeme, anebo se solidárně s výkony hráčů trápíme. V současné době se scházíme v počtu kolem dvaceti členů, evidovaných členů je dvaatřicet. O naší činnosti informují podrobně kronika v tradiční podobě i webové stránky.

Ze stovek akcí v minulosti bychom zvlášť upozornili na brandýské setkání odboček přátel Slavie z celé republiky v době, kdy bylo třeba toto hnutí v nových podmínkách „restartovat“. Tehdy v roce 1991 toto věcné jednání za účasti předsedy fotbalového oddílu SK Slavia Praha Jiřího Epsteina shrnuli účastníci do konkrétních závěrů, které se staly základem pro další spolupráci fandů, funkcionářů a fotbalistů na další léta. Díky této iniciativě „zdola“ se stal tehdy brandýský odbor přátel centrem slávistického dění a jen doufáme, že obdobná krize ve vztahu majitel, vedení klubu a organizovaní fandové se již nikdy nevrátí.

Ať se Vám daří, české rodinné stříbro ať září na hřišti a spolehlivě funguje v zákulisí, ať se Vám podaří dostat Slavii opět na mapu evropského fotbalového světa. K tomu Vám přejeme mnoho zdraví, pevné nervy a mnoho štěstí.

S úctou

Jaroslav Beneš, předseda a Josef Martinec, místopředseda

Odboru přátel SK Slavia Praha v Brandýse nad Orlicí, z.s.

 

V Brandýse nad Orlicí 16.09.2015

originál dopisu: DOPIS 16.09.2015 – JUDr. JIŘÍ ŠIMÁNĚ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..