Jde do Tuhýho

POLICISTÉ SE POPRVÉ V HISTORII BUDOU MUSET PŘED SOUDEM ZODPOVÍDAT Z BRUTÁLNÍHO ZÁSAHU PROTI FANOUŠKŮM

Uplynuly téměř dva roky od 12. 4. 2014, kdy v průběhu policejní akce proti pochodu příznivců SK Slavia Praha, byli na Čechově mostě masakrováni fanoušci, jejichž jediným prohřeškem bylo, že používali pyrotechniku. Policie ČR a její představitelé (od policejního ředitele Tuhého po vedoucího zásahu Adama) chtěli po předchozím naprostém selhání policejních složek při výtržnostech během zápasu Baník–Sparta na Bazalech ukázat svou sílu a zastrašit fanoušky.

Zapomněli, že žijeme v právním státě a nepočítali s tím, že se budou muset ze svých činů zpovídat před nezávislým soudem. Jednání se koná 14. 1. 2016 od 9.00 hod. u Městského soudu v Praze, Hybernská ulice 18.

„Máme v rukou rozsudek Nejvyššího správního soudu ze dne 23. 3. 2010, že vyhláška, č. 174/1992 Sb., o pyrotechnických výrobcích a zacházení s nimi, je od 30. 1. 2008 neaplikovatelným právním předpisem. Tudíž celá akce policie proti fanouškům, používajícím pyrotechniku, neměla oporu v zákonech ČR. Očekáváme, že tento argument bude dostatečný i pro rozhodnutí městského soudu,“ říká Martin Krob, předseda Odboru přátel Slavie.

Pro ilustraci uvádíme několik údajů ohledně samotného zásahu Policie ČR:
– Škoda na majetku způsobená fanoušky Slavia Praha: 0 Kč.
– Náklady na akci pod velením plk. Marka Adama: 1 551 040 Kč z kapes daňových poplatníků.
– Počet zasahujících policistů: 592, kteří mohli jinde důsledně pomáhat a chránit.

„Třešinkou na dortu pak je, že Generální inspekce bezpečnostních sborů, konkrétně plk. Frýba, nezjistil při zásahu žádné protiprávní jednání zasahujících policistů. Znamená to, že nevědí, že vyhlášky, podle kterých mlátí lidi, jsou neplatné?“, ptá se Krob.

Na facebookových stránkách „Jde do Tuhýho“ můžete vyjádřit svůj nesouhlas s beztrestnou policejní brutalitou, jež se tentokrát obrátila proti fanouškům Slavie Praha, ale příště se může dotknout i vás (třeba v restauraci či divadle).

Odbor přátel SK Slavia Praha

Odbor přátel Slavia Praha je nejstarším fanouškovským sdružením v České republice. Vznikl v roce 1964, má více než 2000 organizovaných členů. Mezi jeho členy se vždy řadily osobnosti sportovního i kulturního života.

Kontakt:
FO SK Slavia Praha OP, Vladivostocká 2, 100 05 Praha 10
fo-sk-slavia@volny.cz
tel. 272 118 600, 777 888 233

Krev_na_kolejich

Na_zem

Policie_nepusti

4 thoughts on “Jde do Tuhýho

  1. Pingback: Jde do Tuhýho – vyjádření žalobců – ODBOR PŘÁTEL

  2. Pingback: Neměli nás mlátit! Fanoušci Slavie ženou poprvé policii k soudu | BOLO

    1. JW

      A co? Přijde ti to normální? to by jsi měl dostat na hubu ty, aby si dostal do tvý blbý makovice trochu rozumu.

      Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..