KAM V SOBOTU 21.KVĚTNA? TŘEBA DO DOBŘÍČE NA PLZEŇSKU!

Jistě si každý slávista předem plánuje, kde stráví svoje volné chvíle, kde stráví další volný víkend. Na víkend 21 – 22.5. se určitě nabízí spousta možností! Mnoho slávistů jistě pojede v sobotu 21.5.2011 na venkovní zápas naší milované SLAVIE do Jablonce, někteří se půjdou podívat na naše mládí či na utkání ,, béčka “ nebo se jen na SLAVII kouknou v televizi, to už je věcí každého z nás!

Já bych Vám, ale rád nabídl ještě jednu možnou alternativu, jak strávit pěknou sobotu, navíc mezi svými, slávisty z odboček Odboru Přátel FO SK SLAVIE Praha. Naše žilovská odbočka OP. pořádá tento den v DOBŘÍČI ( pozor! nesplést s Dobříší na Příbramsku nebo Dobříví na Rokycansku nebo Dobříní na Litoměřicku!!), vzdálené přibližně 25 km. severně od Plzně, v krásném areálu místního Sokola 3.ročník Turnaje v malé kopané – Memoriál př. Petra Dünghübela! Akce je jednak vzpomínkou na našeho mladého přítele Petra Dünghübela, jednak ale i turnajem v malé kopané. Tedy také takovým ,,Malým“ setkáním spřátelených odboček a všech slávistů z širého okolí a navíc i spontánní oslavou naší milované SLAVIE! Memoriál má však i další velký rozměr: Tento den pořádá naše odbočka v rámci turnaje charitativní sbírku a dražbu ve prospěch pacientů dětského oddělení Onkologie a Hematologie FN MOTOL v Praze! Jistě se právem můžete zeptat, co my s tím, vždyť je to zřejmě uzavřená akce několika málo odboček? Já Vám odpovím: Nikoliv přátelé, rádi Vás všechny přivítáme! Důvodů, proč k nám přijet na takovou dálku, je hned několik, můžete zde navázat nová přátelství, třeba si i zahrát fotbálek nebo se dozvědět spoustu zajímavých věcí či si za dobrou cenu nakoupit slávistické suvenýry! Každoročně se totiž snažíme o v celku zajímavý doprovodný program. Letos to budou tři výstavy, dvě fotografické, třetí bude výstava kopií zakládajících listin SLAVIE, připravena je i zajímavá přednáška o historii západočeských odboček. Turnaje se účastní firma. Fanzone, která bude na místě prodávat již zmíněné slávistické suvenýry, nachystána jsou i mnohá další překvapení! Samozřejmostí je bohaté občerstvení za mírné ceny, možnost přespání ve stanech a objednal jsem snad i pěkné počasí! K tomu všemu všichni můžeme pomoc dobré věci, v charitativní dražbě budou k mání velmi zajímavé artefakty, věnované samotnými hráči SLAVIE! A malá zajímavost – hlavně pro pány: Partnerem a hlavní mediální tváří naší Charitativní akce se stala slečna Veronika Blížkovská, historicky první novodobá Miss SLAVIA!
Ještě k tomu fotbálku, v tuto chvíli je do turnaje přihlášeno pět týmů, a tak jsem se rozhodl ještě počkat do nedělní půlnoci a udělit v tomto termínu několika zájemcům divokou kartu! Jestli máte opravdu zájem si zahrát a do neděle 15.5. se rozhodnete k účasti na našem turnaji, máte velkou šanci se přihlásit a to zasláním Vaší přihlášky na mail:MoulisPavel@seznam.cz.
Vím, že je to celkem narychlo, ale přesto se to dá zvládnout, jde jen o to chtít! Bude se hrát ve složení 4 + 1 , takže Vám postačí dvě auta a tradá do Dobříče! Upozorňuji, že nemusí jít o ryze odbočkové týmy!
Bližší informace o naší odbočce a hlavně o tomto turnaji naleznete na odbočkovém webu:www.slaviazilov.ic.cz
Tak co říkáte, vážení přátelé, fanoušci naší milované SLAVIE, naší nabídce, jak strávit ryze sešívanou sobotu? Já si myslím, že opravdu ano, ale jak už jsem napsal na začátku svého příspěvku, záleží jen a jen na Vás, jestli této zajímavé možnosti, jak strávit jeden volný den, využijete! Pokud ano, za všechny Žilováky Vám mohu slíbit, že nebudete ani na chvíli litovat, přivítáme Vás doslova z celého srdce!

ATˇ ŽIJE SLAVIE PRAHA!!! SEŠÍVANÍ DRŽÍ SPOLU!!!

př. Pavel ,,Valderrama“ Moulis