Luděk Munzar *20. 3. 1933 + 26. 1. 2019

Dnes zasáhla, nejen sešívanou obec, velmi smutná zpráva. Odešel velký herec a slávista Luděk Munzar. Mistře děkujeme za všechno! Kdo žije v srdcích svých milých, není nikdy mrtev.

výbor FO OP Slavia Praha

přečtěte si loňský článek k mistrovým 85 narozeninám.

One thought on “Luděk Munzar *20. 3. 1933 + 26. 1. 2019

 1. RNDr. Michal Dobiáš

  Přátelé,
  Když jsem dnes až kolem poledne spustil svůj počítač, doslova mě do očí udeřila další ze zpráv z kategorie Jobových – zemřel Luděk Munzar. Chystal jsem se napsat nějakou osobní vzpomínku, ale k mému potěšení (dá-li se tak v případě těch nejsmutnějších zpráv takto hovořit), že připomínka této smutné události již na stránkách OP je. A to je moc dobře, že OPRAVDOVÍ slávisté nevidí jen branky, body a vteřiny, ale sledují i celé zázemí našeho klubu! A máme být na co hrdí. Víte někdo o jiném klubu na celém světě, k němuž se ryzím srdcem hlásilo a hlásí tolik významných špiček národa, a to nejen s ohledem na početní sílu národa? Spisovatelů, herců, pěvců i zpěváků? Vynikajících vědců a špiček své profese (jmenujme jen vloni zesnulého ortopéda doc.Smetanu, vynikajícího kardiologa prof. Pirka nebo světoznámého astrofyzika Jiřího Grygara!) A mezi nimi se vyjímá i charakterní herec a vynikající člověk Luděk Munzar! On byl nejen OBLÍBENÝM HERCEM, ale hlavně ČLOVĚKEM!V kolika jen filmech, divadle či vynikajících televizních evergreenech vytvořil některou z nádherných rolí. Po celý život miloval motory všeho druhu, uvažoval o kariéře automobilového závodníka či dokonce stíhacího letce. Ale na škole si oblíbil divadlo a český národ tak získal další z vynikajících osobností, které dodnes šíří bohatost a krásu českého jazyka, který dokáže stále odolávat tlaku jazyků jednodušších. Nelze si nevzpomenout třeba na dobu obrození a třeba Václava Thama!!
  A mezi jeho srdeční záležitosti patřila i jeho a naše SK Slavia! Když v roce 1972 vydal tehdejší aparátčik ÚV ČSTV, nechvalně proslulý Július Chvalný zákaz fungování odboček mimo sídlo klubu (postiženy by bývala třeba i Veleň, která leží přímo „nalepena“ na hranci hl.m.Prahy…), tak se chytré hlavičky kolem Martina Růžka zamyslely a byl vytvořen více než 100-členný tzv. širší výbor OP, který tradiční činnosti Op legalizoval a kam byli navrženi a jednomyslně zvoleni jednak představitelé všech významných odboček, ale také umělci a další populární osobnosti… Mezi nimi i Luděk Munzar! Nejednalo se o formalitu, výbor se scházel minimálně 2x do roka a dokázal téměř nemožné – OP fungoval v téměř nezměněné síle dále; ke vzteku celé nepřející věrchušky (použil jsem tato slova úmyslně, protože vedle němčiny a současné angličtiny pronikala do češtiny i ruština…).
  Pan Luděk Munzar nás dnes ráno opustil a jistě už se setkal někde v nebíčku s dalšími vynikajícími umělci, především s těmi, kteří měli, stejně jako on, svoje srdíčko červenobílé!! NEZAPOMENEME (ono naštěstí ani díky filmovým pásům a stovkám vynikajících nahrávek ani nelze!). Pane, příteli Munzare, ČEST VAŠÍ PAMÁTCE!
  Dobi

  Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..