Memoriál Jana Maika po třetí

V sobotu  8.června se v Libiši  uskutečnil již třetí ročník Memoriálu Jana Maika v malé kopané.

Turnaje se opět zúčastnilo 8 týmů.  Tradiční týmy z řad TS Garda, Patriots, Fanshop , také obhájce 

z Rožďalovic, loni stříbrní Ostrostřelci z Neratovic a vzácní hosté z Bratislavy Luža team doplnili nováčci Výtržníci z Edenu a FK Hořovicko, které se nakonec stalo celkovým vítězem.

Druhý skončil po krásném finále tým Fanshopu , který byl letos hodně silný. Medaili za třetí místo nakonec brali jako loni Lužovci. Turnaj tentokrát nevyšel Ostrostřelcům, kteří skončili poslední s jediným vstřeleným gólem.

Myslíme si, že fotbal, který se na turnaji hrál, byl velice kvalitní  a nechyběla dramatičnost. O finále se rozhodovalo v penaltovém rozstřelu mezi mužstvy Luža Team  a FK Hořovicko, kde nakonec  paradoxně  rozhodla neproměněná penalta nejlepšího střelce  turnaje bratislavského R. Hlíny, který nastřílel neuvěřitelných 19 gólů.

Zatím nejlepší brankářský výkon v celé historii turnaje předvedl gólman z Hořovic  V.Březina, který byl vyhlášen nejlepším brankářem. A vůbec nejlepším hráčem turnaje byla sice překvapivě, ale zcela zaslouženě vyhlášena Bohunka Máňová z Fanshopu.

Jako v předešlých dvou turnajích byl program obohacen o miniturnaj nejmenších přípravek za účasti domácích z Libiše, Rožďalovic a Slavie roč. 2012. Domácí bohužel museli v prvním utkání skousnout hořkou porážku od slávistů v poměru 19:1, ale jen pocit těch malých klučinů, že nastupují  proti červenobílým klukům musel být veliký a budou  na to hodně dlouho vzpomínat. Ve druhém zápase porazily Rožďalovice Libiš ve vyrovnanějším zápase 6:4 a zlatý hřeb přišel s posledním zápasem o vítěze celého turnájku mezi Rožďalovicemi a Slavií.

Zápas se musel líbit všem. Viděli jsme krásné branky, nasazení, tvrdé souboje a hlavně vůli malých capartů ze Slavie, kteří se  neustále hnali za vyrovnáním. Při tom jsem si vzpomněl na krásné chvilky v letošní sezoně proti Spartě, Plzni a především Sevile a Chelsea. K tomu přispěl velkou měrou trenér Filip Jeřábek, který je neustále hecoval a radil. Po zápase sám  uznal, že to byl výborný zápas. Tak snad ti nejmenší jsou v dobrých rukou, protože vystupování ,ochota  a vstřícnost jak jeho tak hlavního kouče přípravek p. Janečka byla výborná. 

Slávistům se nakonec nepodařilo alespoň vyrovnat a tak se překvapivě vítězi stali kluci z Rožďalovic. Takže do této vesnice plné sympatických slávistů  putoval pohár vítězů , i když jejich rodičové tentokrát vypadli v boji o semifinále a skončili na celkovém pátém místě.

Opět se potvrdilo ,,dobiášské“ Pánbůh je slávista, protože celý den hřálo sluníčko. Velký příběh prožíval kapitán Garda teamu Leoš, který přicestoval se svou partnerkou a malým miminem, a tak jak se má správný slávista chovat, se o něj v přestávkách zápasů staral. Odměna přišla při losování tomboly – 1.cenu „Zájezd pro dvě osoby na Audi cup do Alianz Areny“ vyhrál právě on.

Po skončení se ti, kteří zůstali, dočkali parádní zábavy, kdy oba diskžokejové pouštěli jednu pecku za druhou, zazpívali jsme si slávistické hymny, proběhla děkovačka a došlo dokonce i na obě státní hymny.

Vše probíhalo v krásné atmosféře,kterou výstižně komentovali odjíždějící slovenští hosté jedním slovem  ,,Fantazia“.

Na závěr bych jako pořadatel chtěl poděkovat všem přítomným týmům za účast a perfektní prezentaci. Také děkuji celému našemu organizačnímu týmu pořadatelů (kteří se dají takřka spočítat na prstech jedné ruky) a také všem ,kteří přispěli k bezproblémovému průběhu celého turnaje a značně nám pomohli ať už finančně ,organizačně i materiálně (obec Libiš, Sokol Libiš, Spolek Libiš z.s.)a v neposlední řadě za skvělé občerstvení a velkou výpomoc ze strany majitele místního Sport baru a jeho kolektivu.

Tak příští rok opět na shledanou

Jaromír Douša OP Maikoland Libiš

[ngg src=“galleries“ ids=“2″ display=“basic_thumbnail“]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..