ODBOR PŘÁTEL K UTKÁNÍ EVROPSKÉ LIGY RANGERS FC – SK SLAVIA PRAHA

Odbor přátel sdružuje fanoušky klubu, kteří svůj klub vždy podporovali a podporují. 

Odbor přátel ctí zásady fair play. 

Odbor přátel odmítá rasismus. 

Fair play má být tou nejkrásnější sportovní myšlenkou. Projevem lidství v souboji. Zrcadlící respekt ke hře, k soupeři, ke zdraví – tomu nejcennějšímu co máme, co má sportovec. Dne 18. března 2021 v glasgowském Ibrox Parku jsme nebyli svědky respektu k principům fair play ze strany našeho soupeře. O tom jsme přesvědčeni. 

Odmítáme jakékoliv formy lidské nesnášenlivosti. Odmítáme rasismus. V našem klubu máme skvělé hráče z různých koutů světa. Týmový duch, jeho pronikavá síla zrozená z rozmanitosti nás přesvědčuje, že našim hráčům žádnou rasisticky motivovanou myšlenku podsouvat nelze. Bez toho by mužstvo nefungovalo, nevyhrávalo těžká utkání na domácí i mezinárodní scéně. Jako právě ve čtvrtek v Glasgow.   

Pokud došlo na hřišti mezi hráči v závěru utkání k nedorozumění, není klíčem k hledání vysvětlení pocit slyšeného. Klíčem je celkový koncept – absence fair play a v důsledku deprivace. Na jedné straně podmíněná sportovním neúspěchem, na straně druhé opakovaným pocitem ohrožení na zdraví.  

Odbor přátel jednoznačně podporuje svůj klub SK Slavia Praha – stojí za jeho vedením i hráči. Odmítá projevy přezíravosti a pošlapávání zásad fair play na hřišti i v zákulisí, odmítá zveličování pozápasových emocí lacinými slovy. Pokud je něco problém, řešme skutečný problém, nikoli balastní nános. 

Ne rasismu. Ne alibismu, který místo sportu, odpovědnosti a poctivé hry podsouvá domněnky a mediálně vděčná témata. 

Za FO SK Slavia Praha – Odbor přátel, z. s.

MUDr. Michael Janáček, předseda

3 thoughts on “ODBOR PŘÁTEL K UTKÁNÍ EVROPSKÉ LIGY RANGERS FC – SK SLAVIA PRAHA

 1. RNDr. Michal Dobiáš

  Těžko by se dalo napsat lépe, než to napsal náš předseda. Mně je 73 let, slávistou jsem od svých 7 let, tedy 66 roků. Zažil jsem dny slávy i prokletí, zažil jsem nadšené slávisty od Aše po Jablunkov, ale i na Slovensku, ve Vojvodiněě a ve Splitu! Ale to, co jsem viděl ve čtvrtek, tu nenávist v očích „trenéra“ Rangers (jistě chápete ty moje uvozovky) už snad nezažiji. Zažil jsem přímo 2 ze 3 sestupů, ale třeba i Řím a další zápasy při „spanilých jízdách“. Skotům se „povedla“ neobvyklá propagace západní demokracie, řídí se heslem: Zloděj křičí, chyťte zloděje!“. Nějací Slované z „malé neznámé země (jistě by mi to Chamberlain z pekla potvrdil…) si dovolili vyřadit a PŘEHRÁT jejich kluky zlaté??? Při „úrovni“ jejich chápání věřím, že předpokládají, že jsme si třeba Lidice vypálil sami. Že třeba Karel Čaapek byl světoznámým a světovým spisovatelem? Omlouvám se za emoce, ale aspoň ve mně to upevnilo pocit vlastenectví, češství, slovanství!!!

  Reply
 2. Karel FRÁŇA

  Opravdu nemám nic co bych mohl dodat a neni jedine slovo v perfektně napsanem prohlášení s kterým bych nesouhlasil. Děkuji Michale a OP za totp jasné a přesně vyjádření i mých pocitů či názoru

  Reply
 3. RNDr. Michal Dobiáš

  A já děkuji za uznání!!! Jsme jen kolečkem v soukolí života, spiotu, politiky. Ale chovejme se aspoň my tak, abychom se v klidně mohli kouknout do zrcadla!!!!

  Reply

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..