OP Slavia – FC Švanda 6:1

Praha/Eden UM – v 8.kole podzimní části sezony 2013/14 porazil tým rekreační kopané Slavie tým FC Švanda 6:1.

Další vítězství si připsali slávisté v 8. kole proti týmu FC Švanda. Ačkoliv se výsledek zdá jednoznačný, průběh zápasu, resp. úvod zápasu, tomu vůbec neodpovídal. V prvních 10. minutách se totiž slávisté vůbec nedostali přes půlící čáru. Švanda dobře napadala, výborně kombinovala, naproti tomu slávisté „hýřili“ nepřesnostmi. V 10. minutě Švanda z jednoho protiútoku udeřila a ujala se vedení 1:0. I nadále měl soupeř převahu a se Slavií to nevypadalo vůbec růžově.
Obrázek hry se však změnil jako mávnutím kouzelného proutku v 15. minutě. Hráč Švandy ve snaze obehrát míč skolil zezadu kapitána a hrajícího trenéra Roberta Jiráka, ten se po hráči ohnal a výsledkem byla červená karta pro oba hráče. Švanda přišla do té doby o svého nejlepšího hráče a začala jí váznout kombinace, naopak pro slávisty to bylo jako polití živou vodou. Zjednodušili rozehrávku a díky většímu prostoru ve středu hřiště začali hrozit nebezpečnými kolmicemi za obranu. Postupně začali slávisté přebírat iniciativu, vyrovnali nejen hru, ale i skóre – 20. minuta Michal Koman 1:1. Za dalších 5 minut už šla Slavia do vedení, díky nádherné hlavičce Michala Bíži, který zavěsil z rohového kopu – 25. minuta 2:1. Než se Švanda vzpamatovala, udeřili slávisté ještě jednou. Roman Brodecký se dostal na hranici vápna k zakončení a nemýlil se – 27. minuta 3:1. Do přestávky ještě navýšil skóre opět Michal Bíža – 43. minuta 4:1.
Druhá půle již byla výhradně v režii slávistů. Švanda vyrážela do ojedinělých protiútoků a slávisté navyšovali skóre. V 53. minutě Tomáš Karas 5:1, v 76. minutě Roman Brodecký 6:1. Branek mohlo být v síti Švandy i více, ale díky nepřesnostem a menší koncentrovanosti mnohé slibné šance nebyly dotaženy do úspěšného konce.
V posledním podzimním kole ve středu 30. října od 19:15 se Slavia představí na hřišti TJ Junior proti týmu RWE.