PŘÍBRAMÁCI A VIKINGOVÉ NA VODĚ

Není žádným tajemstvím, že příbramská odbočka se dlouhá léta úzce kamarádí s přáteli z Klatov, Žilova a Tuchlovic a pravidelně se všichni mezi sebou navštěvují na výročních schůzích jednotlivých odboček. Tentokrát Příbramští prohloubili přátelství s Vikingy z České Lípy. 

Na loňském opékání vuřtů v České Lípě se obě odbočky domluvily, že na oplátku přijedou na návštěvu za Příbramáky. Jelikož Josefská zábava byla zrušena z důvodu karantény, další příležitost se naskytla při akci „Příbramáci na Nežárce“. Naše odbočka tuto vodáckou akci chtěla uspořádat již v loňském roce na Berounce, ale povedlo se až letos. Předem domluvené ubytování ve Veselí nad Lužnicí a současné zapůjčení kanoí připravilo slávistům skvělý víkend. Deštivé počasí v týdnu mnoho účastníků strašilo, ale na druhou stranu se koryto řeky Nežárky slušně naplnilo. Hned první zastávka na jezu Metel potvrdila účel akce. Skvělé pivo, příjemné posezení, litry legrace. Další jez Val jsme pouze propluli a již jsme se těšili na další zastávku s vyhlášeným občerstvením na Krkavci. I zde jsme vše zvládli a pomalu pluli k cíli, kde nás již v hospůdce U Hokejky očekávali přátelé z Lípy. Ještě před táborákem bylo původně domluveno přátelské fotbalové utkání odboček. K němu bohužel nedošlo, jelikož zaúřadoval svatý Petr a mohutný déšť ustal až okolo třetí hodiny ranní. Škoda, že se přátelské utkání neodehrálo, jelikož každý z nás ví z celorepublikových Setkání slávistů, že porazit Vikingy není jednoduché. Co jsme nevypotili na hřišti, to jsme dohnali u krbu ve zdejší hospůdce. Jako tajný trumf jsme si vezli s sebou dceru našeho dlouholetého člena Standy Krůty. Její hra na kytaru a zpěv rozproudily nejen účastníky akce, ale i zdejší štamgasty, kteří se přidali k zábavě. Úderem půlnoci jsme se odebrali k zaslouženému odpočinku jak po sportovním výkonu, tak po kulturním vyžití.

V neděli dopoledne jsme se s přáteli z České Lípy rozloučili, ti nám předali na důkaz přátelství dar a hlavně nás pozvali na oplátku na tradiční opékání vuřtů v měsíci srpnu, které letos bude o to slavnostnější, neboť slávističtí Vikingové oslaví 20 let své existence.

Jen více takových akcí, které prohlubují přátelství správných a hlavně věrných fanoušků Slavie. Takže po vodácku vás zdraví přátelé z Příbrami a Vikingové z České Lípy. Ahóóój! 

Jiří Kropáček, předseda OP Příbram

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..